Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

31 maja 2020

Zainteresowanie wykonawców jest. Niedługo pierwszy etap przebudowy

fot. archiwum

fot. archiwum

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na przebudowę drogi w Liszkówku. Gmina Sadki #otrzymała na jej remont dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przetarg ogłoszono pod koniec kwietnia. Do przebudowy jest droga dojazdowa do gruntów rolnych i siedlisk w Liszkówku w kierunku Auguścina. Ma być to jedynie pierwszy etap przebudowy. Na razie jest to droga utwardzona tylko częściowo, pozostała jej część jest gruntowa. Ma zostać wylany asfalt na odcinku prawie kilometra. Całość tej inwestycji została wyceniona na ponad 738 tys. zł. Część pieniędzy będzie pochodzić z gminnego budżetu, a część zostanie dofinansowana. Gmina Sadki pozyskała spore dofinansowanie w ramach FDS-u w kwocie ponad 443 tys. zł.

Chętni wykonawcy mogli zgłaszać swoje oferty do 15 maja. Wpłynęło ich 5. Najtańsza opiewa na kwotę ponad 398 tys. zł od firmy Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. ze Żnina, a najdroższą za kwotę ponad 658 tys. zł złożyło Przedsiębiorstwo PROJ-BUD z Bydgoszczy. Obecnie trwa weryfikacja, wykonawca nie został jeszcze wybrany, ale wiadomo, że będzie miał czas na wykonanie przebudowy do końca listopada tego roku.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bon upominkowy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Żel UV 5ml
7,50PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Blacharstwo
Kwasy...
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)