Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zajączki wkrótce ozdobią wielkanocne stoły. Miły i twórczy poranek

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W minioną środę z samego rana odwiedziła nas klasa Pani Emilii Górak. Z racji zbliżającej się #wielkimi krokami wiosny oraz świąt wielkanocnych postanowiliśmy wykonać tematyczne ozdoby.

Najpierw uczniowie zabrali się za robienie zajączków. Ich zadaniem było wycięcie konturu zwierzątka z kolorowego sztywnego papieru. Kolejnym etapem było sklejenie postaci, tak by mogła swobodnie stać. Ostatnim elementem było przyklejenie noska, ogonka, oczu oraz wnętrza uszu, które wcześniej dzieci wycięły z filcu.

Taki zajączek może stanowić dekorację stołu wielkanocnego służąc np. jako ozdobna opaska na serwetkę.

Gdy nasz świąteczny symbol był już gotowy postanowiliśmy wykonać jeszcze kapelusz, w którym śmiało można przywitać Panią Wiosnę. Dzieci otrzymały wycięte z papieru technicznego koła, które następnie musiały ponacinać od środka niczym pizze na osiem +/- równych części. Później każdy powstały trójkąt trzeba było odgiąć do góry- tak by stały pionowo. I wtedy zaczęła się cała zabawa w ozdabianie… Do dyspozycji pierwszoklasistów było mnóstwo kolorowych kwiatów, motylków, zielonych listów i papierowych traw...

Wszystkie kapelusze były dopracowane przez dzieci w najdrobniejszym szczególe. Na pewno żadnego z nich nie powstydziłaby się ubrać sama Pani Wiosna w dniu swego nadejścia!

To był bardzo miły poranek spędzony z pracowitą, twórczą i sympatyczną klasą! Dziękujemy za Waszą obecność!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)