Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2019

Zajęcia artystyczne dla dzieci. Tym razem wykonano bransoletki

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

W piątek, 8 listopada w bibliotece w Dębowie odbyły się kolejne zajęcia dla # dzieci zorganizowane przez bibliotekarkę Justynę Kromrych.

W tym dniu mali czytelnicy sami wykonywali biżuterię tzn. bransoletki z kolorowych koralików, które zostały zakupione z funduszu sołeckiego.

Niby tak proste nawlekanie koralików na żyłkę, a okazało się małym problemem, gdyż koraliki "uciekały z żyłki" maluchom. Zajęcia prowadziła znana już dzieciom Justyna Gaj.

Czytelnicy otrzymali od bibliotekarki książeczki z płytą do nauki języka angielskiego. Na koniec zajęć uczestnicy podzielili się na grupy i jedni grali w planszowe gry, a pozostali bawili się w szkołę i wykorzystali do tego stara tablice i kredek.

Udział brało 12 dzieci i wszyscy otrzymali słodki upominek.

materiał: Justyna Kromrych

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)