Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

24 listopada 2019

Zajęcia artystyczne dla dzieci. Tym razem wykonano bransoletki

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

W piątek, 8 listopada w bibliotece w Dębowie odbyły się kolejne zajęcia dla # dzieci zorganizowane przez bibliotekarkę Justynę Kromrych.

W tym dniu mali czytelnicy sami wykonywali biżuterię tzn. bransoletki z kolorowych koralików, które zostały zakupione z funduszu sołeckiego.

Niby tak proste nawlekanie koralików na żyłkę, a okazało się małym problemem, gdyż koraliki "uciekały z żyłki" maluchom. Zajęcia prowadziła znana już dzieciom Justyna Gaj.

Czytelnicy otrzymali od bibliotekarki książeczki z płytą do nauki języka angielskiego. Na koniec zajęć uczestnicy podzielili się na grupy i jedni grali w planszowe gry, a pozostali bawili się w szkołę i wykorzystali do tego stara tablice i kredek.

Udział brało 12 dzieci i wszyscy otrzymali słodki upominek.

materiał: Justyna Kromrych

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)