Dziś mamy 19 lutego 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
09 lutego 2018

Zajęcia o Powstaniu Wielkopolskim. Uczniom przekazano wiele informacji

fot. Joanna Stróżyk-Ryczek, Bożena Matczak

fot. Joanna Stróżyk-Ryczek, Bożena Matczak

Na początku lutego 2018 r. uczniowie klasy III i IV Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie #wzięli udział w edukacyjnych zajęciach na temat Powstania Wielkopolskiego, które odbyły się w Centrum Kształcenia w Dębowie.

Uczestnicy poznali rys historyczny i obejrzeli prezentację multimedialną na temat Powstania Wielkopolskiego. Zapoznali się z jego genezą, podstawowymi wydarzeniami oraz głównymi miejscami walk mieszkańców dawnej Prowincji Poznańskiej przeciwko Rzeszy Niemieckiej. Uzyskali informacje na temat postaci Ignacego Jana Paderewskiego, roli jego przemówienia w Poznaniu, jak i o innych bohaterach powstania. Dzieciom przybliżone zostały także miejsca pamięci tych historycznych chwil, jak np. w: Potulicach, Lubaszczu, Chodzieży, Łobżenicy, Szamocinie itd. Na koniec spotkania obejrzały obrazy ukazujące sceny walk powstańczych autorstwa Leona Prauzińskiego.

W trakcie zajęć korzystano ze stanowisk komputerowych, zasobów Internetu, monitora wielkoformatowego oraz mapy. Zajęcia przygotowała i poprowadziła instruktor Centrum Kształcenia – Kamila Wełniak-Bohdanowicz dzięki współorganizacji z Filialną Szkołą Podstawową w Dębowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach.

materiał: Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)