Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2018

Zajęcia o Powstaniu Wielkopolskim. Uczniom przekazano wiele informacji

fot. Joanna Stróżyk-Ryczek, Bożena Matczak

fot. Joanna Stróżyk-Ryczek, Bożena Matczak

Na początku lutego 2018 r. uczniowie klasy III i IV Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie #wzięli udział w edukacyjnych zajęciach na temat Powstania Wielkopolskiego, które odbyły się w Centrum Kształcenia w Dębowie.

Uczestnicy poznali rys historyczny i obejrzeli prezentację multimedialną na temat Powstania Wielkopolskiego. Zapoznali się z jego genezą, podstawowymi wydarzeniami oraz głównymi miejscami walk mieszkańców dawnej Prowincji Poznańskiej przeciwko Rzeszy Niemieckiej. Uzyskali informacje na temat postaci Ignacego Jana Paderewskiego, roli jego przemówienia w Poznaniu, jak i o innych bohaterach powstania. Dzieciom przybliżone zostały także miejsca pamięci tych historycznych chwil, jak np. w: Potulicach, Lubaszczu, Chodzieży, Łobżenicy, Szamocinie itd. Na koniec spotkania obejrzały obrazy ukazujące sceny walk powstańczych autorstwa Leona Prauzińskiego.

W trakcie zajęć korzystano ze stanowisk komputerowych, zasobów Internetu, monitora wielkoformatowego oraz mapy. Zajęcia przygotowała i poprowadziła instruktor Centrum Kształcenia – Kamila Wełniak-Bohdanowicz dzięki współorganizacji z Filialną Szkołą Podstawową w Dębowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach.

materiał: Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)