Dziś mamy 27 maja 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
09 lutego 2018

Zajęcia o Powstaniu Wielkopolskim. Uczniom przekazano wiele informacji

fot. Joanna Stróżyk-Ryczek, Bożena Matczak

fot. Joanna Stróżyk-Ryczek, Bożena Matczak

Na początku lutego 2018 r. uczniowie klasy III i IV Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie #wzięli udział w edukacyjnych zajęciach na temat Powstania Wielkopolskiego, które odbyły się w Centrum Kształcenia w Dębowie.

Uczestnicy poznali rys historyczny i obejrzeli prezentację multimedialną na temat Powstania Wielkopolskiego. Zapoznali się z jego genezą, podstawowymi wydarzeniami oraz głównymi miejscami walk mieszkańców dawnej Prowincji Poznańskiej przeciwko Rzeszy Niemieckiej. Uzyskali informacje na temat postaci Ignacego Jana Paderewskiego, roli jego przemówienia w Poznaniu, jak i o innych bohaterach powstania. Dzieciom przybliżone zostały także miejsca pamięci tych historycznych chwil, jak np. w: Potulicach, Lubaszczu, Chodzieży, Łobżenicy, Szamocinie itd. Na koniec spotkania obejrzały obrazy ukazujące sceny walk powstańczych autorstwa Leona Prauzińskiego.

W trakcie zajęć korzystano ze stanowisk komputerowych, zasobów Internetu, monitora wielkoformatowego oraz mapy. Zajęcia przygotowała i poprowadziła instruktor Centrum Kształcenia – Kamila Wełniak-Bohdanowicz dzięki współorganizacji z Filialną Szkołą Podstawową w Dębowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach.

materiał: Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)