Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 marca 2019

Zakończenie zawodów w biegach przełajowych. Biegali terytorialsi

fot. pow

fot. pow

W dniach 16-17 marca 2019 r. w Myślęcinku (Bydgoszcz) odbywały się zawody w biegach przełajowych# Wojsk Obrony Terytorialnej. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, „Zo” była współorganizatorem zawodów, w których uczestniczyło 170 przedstawicieli z 12 Brygad WOT.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła 3 Podkarpacka Brygada OT, drugie miejsce  1 Podlaska Brygada OT oraz trzecie miejsce zajęła 2 Lubelska Brygada OT. 

8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT w klasyfikacji zespołowej była tuż za podium i zajęła 4 miejsce. 

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej.  Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.

Żołnierze w WOT przechodzą jedno z dwóch rodzajów szkoleń wstępnych: dla kandydatów, którzy nie byli w wojsku (16-dniowe) oraz dla rezerwistów (8-dniowe), które są wstępem do zasadniczego – trzy letniego okresu szkolenia żołnierzy OT. Szkolenie w WOT to nauka praktycznych umiejętności niezbędnych nie tylko na współczesnym polu walki, ale przydatnych też w codziennym życiu i pracy, jak np. udzielanie pierwszej pomocy, czy kursy operatorów maszyn. 

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą

por. dr Diana Warchocka
rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada
Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (8)

  krajan, w dniu 18-03-2019 19:33:22 napisał:

  Proszę nie pisać bzdur,w czasie klęski żywiołowej w 2017,szczególnie w Rytlu nigdzie nie było widać ludzi z OTK. Tylko wojsko zawodowe,doskonale wyszkolone na miarę XXI wieku,resztę społeczeństwa powinny wyszkolić nauczyciele PO w szkołach i na obowiązkowych obozach w czasie wakacji.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  rezerwa, w dniu 08-04-2019 07:45:03 napisał:

  Dokładnie. W tych "żołnierzy" pompuje się grubą kasę a jak przychodzi co do czego to ich nie ma. Od czego oni w ogóle są? Misja - wspieranie lokalnej społeczności. A w czym oni mnie wsparli kiedykolwiek?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Krzesło młodzieżowe
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Botox i wypełniacze
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble łazienkowe
Meble pokojowe
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Zabiegi dla panów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)