Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
13 grudnia 2017

Zawodowy zawrót głowy. Zorganizowano szereg przedsięwzięć

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu zakończył się kolejny #projekt na zajęcia pozalekcyjne, współfinansowany przez Powiat Nakielski, pt. Zawodowy zawrót głowy, zaadresowany do wszystkich uczniów Technikum kształcącego w zawodach: technik weterynarii, technik rolnik i technik architektury krajobrazu.

Przedsięwzięcia miały na celu pobudzenie aktywności i kreatywności uczniów do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju otaczającego środowiska, zmianę nastawienia lokalnej społeczności do przyrody, kształtowanie właściwych postaw wobec natury. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz dofinansowaniu rozbudowano przyszkolną ścieżkę dydaktyczną, założono Moczarowy Ogród z wybiegiem dla żółwi oraz pasiekę. Zwiększono również populację bażantów w Dolinie Noteci na terenie Koła Łowieckiego Łoś. W ramach zagospodarowania terenu zieleni wokół szkoły, odnawialnym źródłem energii, został oświetlony pomnik patrona szkoły Wincentego Witosa oraz fasada szkoły. Poza tym zorganizowano liczne warsztaty, prelekcje i pokazy. Uczniowie wzięli także udział w cyklicznych imprezach, takich jak: V Święto Krowy w Samostrzelu oraz Targi Edukacyjne. Podczas tych ostatnich premierę miał, wykonany przez uczniów I klasy technikum, filmik promujący szkołę i kierunki kształcenia w ZSP. W nagrodę za zaangażowanie w działania związane z projektem, 21 października uczniowie wyjechali na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Poznaniu.

Na koniec warto dodać, że działania podjęte w ramach projektu będą kontynuowane, szczególnie te, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, czyli warsztaty na szkolnej ścieżce dydaktycznej, hodowla nowych gatunków zwierząt, spotkania z ciekawymi ludźmi, współpraca z instytucjami. Koordynatorem projektu była Magdalena Wyczańska-Jabłkowska.

Materiał: powierzony

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
JADALNIE
Nowoczesny styl
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)