Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2017

Zawodowy zawrót głowy. Zorganizowano szereg przedsięwzięć

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu zakończył się kolejny #projekt na zajęcia pozalekcyjne, współfinansowany przez Powiat Nakielski, pt. Zawodowy zawrót głowy, zaadresowany do wszystkich uczniów Technikum kształcącego w zawodach: technik weterynarii, technik rolnik i technik architektury krajobrazu.

Przedsięwzięcia miały na celu pobudzenie aktywności i kreatywności uczniów do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju otaczającego środowiska, zmianę nastawienia lokalnej społeczności do przyrody, kształtowanie właściwych postaw wobec natury. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz dofinansowaniu rozbudowano przyszkolną ścieżkę dydaktyczną, założono Moczarowy Ogród z wybiegiem dla żółwi oraz pasiekę. Zwiększono również populację bażantów w Dolinie Noteci na terenie Koła Łowieckiego Łoś. W ramach zagospodarowania terenu zieleni wokół szkoły, odnawialnym źródłem energii, został oświetlony pomnik patrona szkoły Wincentego Witosa oraz fasada szkoły. Poza tym zorganizowano liczne warsztaty, prelekcje i pokazy. Uczniowie wzięli także udział w cyklicznych imprezach, takich jak: V Święto Krowy w Samostrzelu oraz Targi Edukacyjne. Podczas tych ostatnich premierę miał, wykonany przez uczniów I klasy technikum, filmik promujący szkołę i kierunki kształcenia w ZSP. W nagrodę za zaangażowanie w działania związane z projektem, 21 października uczniowie wyjechali na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Poznaniu.

Na koniec warto dodać, że działania podjęte w ramach projektu będą kontynuowane, szczególnie te, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, czyli warsztaty na szkolnej ścieżce dydaktycznej, hodowla nowych gatunków zwierząt, spotkania z ciekawymi ludźmi, współpraca z instytucjami. Koordynatorem projektu była Magdalena Wyczańska-Jabłkowska.

Materiał: powierzony

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Wulkanizacja
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Stół z blatem szklanym + krzesła
Sprzedaż opon
Konstrukcje stalowe
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)