Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

23 grudnia 2022

Zawody powiatowe w piłce ręcznej. Wyniki w kategorii dziewcząt i chłopców

fot. ZST Kcynia

fot. ZST Kcynia

19 grudnia w sali sportowej w SP 2 w Kcyni rywalizowały w zawodach powiatowych w piłce ręcznej kategorii dziewcząt i chłopców# szkoły ponadpodstawowe.

Do turnieju finałowego w kategorii dziewcząt zgłosiły się dwie szkoły. Zwyciężyło LO Szubin, drugie miejsce zajęli uczniowie ZST Kcynia. Zespół z Szubina reprezentowały Zwolak, Hilscher, Kruszka, Kwiatkowska, Broniecka, Bała, Nowakowska, Katafiasz, Czarnecka.

W kategorii chłopców zwyciężył Zespół Szkół z Samostrzela, drugie miejsce ZST Kcynia oraz trzecie miejsce dla LO Szubin. Drużynę z Samostrzela reprezentowali: H. Kowalski, W. Nowicki, B. Wysocki, T. Kowalski, I. Bączek, J. Zygiel, K. Puławski, K. Kot, M. Łąpies opiekun Radosław Hyży.

Mecze sędziował Bartosz Łyszczarz, zaś opiekę medyczną sprawowała Julia Rybak. Przy stoliku sędziowskim obsługiwali Kacper Boniek i Mateusz Kasprowski.

Najlepsze zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentować Powiat Nakielski na zawodach wojewódzkich.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi SP 2 Kcynia za udostępnienie sali sportowej.

Materiał: Piotr Dutkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)