Dziś mamy 18 września 2019, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Zawody sportowo-obronne. Terytorialsi 8K-PBOT wspierają swoich młoalsi 8K-PBOT wspierają swoich kolegówdszych kolegów

fot.pow

fot.pow

W dniu 28 maja br. odbędą się zawody sportowo-obronne dla klas mundurowych# województwa kujawsko-pomorskiego na terenie Strzelnicy Garnizonowej JACHCICE w Bydgoszczy ul. Rynkowska 9.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi o godzinie 8.15. Po oficjalnym przywitaniu uczestników oraz zaproszonych gości odbędą się zawody, czyli marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 6 km; strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks w pozycji leżąc z podpórką oraz rzut granatem do celu. Uroczyste zakończenie zawodów zaplanowane jest na godzinę 17.30. Głównym celem zawodów sportowo-obronnych będzie wyłonienie najlepszego zespołu klas mundurowych województwa kujawsko-pomorskiego. Są to szkoły, które zgłosiły się do wojewódzkich eliminacji w ramach V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych „Żagań 2019”.

Główną ideą programu MON dla klas mundurowych jest wzmocnieniem postaw proobronnych w społeczeństwie oraz wsparcie podsystemu militarnego ze strony organizacji społecznych. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” jest włączona w tą inicjatywę. Pod swoją opieką i patronatem ma Szkołę Techniczną BZDZ w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas zawodów będzie można dowiedzieć się jak zostać Terytorialsem oraz porozmawiać o misji i zadaniach 8K-PBOT.

Misją WOT jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych. Żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli i infrastrukturę. W czasie wojny będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą.

Obecnie w WOT służbę pełni już ponad 20 000 żołnierzy, w tym 17 000  ochotników oraz ponad 3 000 żołnierzy zawodowych.

Formacja cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet, które stanowią już 13% jej żołnierzy, to współczynnik globalny, ale ostatnie powołania do służby pokazują, że nawet co piąty żołnierz jest kobietą, na pewno stoi za tym możliwość balansu pomiędzy służbą i dotychczasowymi obowiązkami.

materiał: por. dr Diana Warchocka rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Wypożyczalnia samochodów
Budowa domu pod klucz
Jadalnia / pokój dzienny
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Masaż leczniczy
Produkty instax
od 37,90PLN
Pieczątki Colop
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)