Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

22 lutego 2020

Zebranie sprawozdawcze OSP w Sadkach. Druhowie złożyli ślubowanie

fot. MM

fot. MM

21 lutego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach odbyło się zebranie #sprawozdawcze miejscowej jednostki, która jako pierwsza w gminie podsumowała miniony rok.

Zebranie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru OSP w Sadkach oraz odegrania strażackiego hymnu. Następnie dh Waldemar Piszczek powitał przybyłych na spotkanie strażaków oraz zaproszonych gości, m.in. zastępcę komendanta powiatowego PSP w Nakle bryg. Sławomira Murawskiego oraz komendanta komisariatu policji w Mroczy podkom. Jana Poźniaka. Protokolantem zebrania został dh Jarosław Neulitz, natomiast w skład komisji uchwał i wniosków weszli: Piotr Płotka, Mieczysław Bladzich oraz Tomasz Wiśniewski.

OSP w Sadkach liczy 63 członków, w tym 5 kobiet. Jednostka posiada również Kobiecą Drużynę Pożarniczą liczącą 9 druhen oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopięce liczące 16 członków i dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewczęce liczące 18 członkiń. OSP w Sadkach uczestniczyła w ubiegłym roku łącznie w 62 akcjach ratowniczych, w tym 26 to gaszenie pożarów, a 36 - likwidacja miejscowych zagrożeń. Jeden alarm był fałszywy. Najwięcej razy w akcjach uczestniczył dh Krzysztof Bladzich (41). Dochody jednostki w 2019 roku wyniosły 56 tys. 260 zł, natomiast wydatki ukształtowały się na poziomie 54 tys. 914 zł. Po przeprowadzeniu jawnego głosowania, zarząd jednostki otrzymał absolutorium.

Podczas zebrania druhowie zostali również zapoznani z projektem pn. „Kobieca Twarz Ratownictwa” polegający na propagowaniu i wspieraniu kobiet działających w strukturach zarówno OSP, jak i PSP. Jednym z ważniejszych punktów piątkowego zebrania było także ślubowanie nowych druhów, którzy zasilili tym samym szeregi sadkowskiej jednostki.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  stara ciotka, w dniu 22-02-2020 18:32:52 napisał:

  Hej W. - słabo widać!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  motopompa, w dniu 22-02-2020 18:33:23 napisał:

  cześć Braci Strażackiej

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Odchudzanie
Deska elewacyjna
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)