Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

03 kwietnia 2018

Zielone światło dla zabytków. Gmina podjęła uchwałę ws. udzielania dotacji

Podczas marcowej sesji Rady Gminy Sadki podjęto wiele uchwał. Jedna z nich dotyczyła #zasad udzielania dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Zgodnie z uchwałą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami gminy mogą udzielać dotacje na prace w zabytkach. Najważniejsze jest to, by dany zabytek znajdował się na terenie gminy Sadki i był wpisany do rejestru. O dotację może się ubiegać każdy podmiot będący właścicielem lub posiadaczem zabytku. Dotacja jest udzielana w wysokości 50% faktycznie poniesionych wydatków przy jednym zabytku, w wyjątkowych przypadkach 100%  – jeżeli posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną, naukową albo wymaga przeprowadzenia złożonych pod względem technologicznym prac. Wysokość środków ustalana jest corocznie w budżecie gminy. O przyznaniu dotacji decyduje Rada Gminy w drodze uchwały.

Takowe dotacje każdego roku otrzymują m.in. parafie w gminie Nakło, dzięki czemu na bieżąco wykonywane są niezbędne prace szczególnie we wnętrzach.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesne zabiegi laserowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Remonty mieszkań
Budowa stanu surowego
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Botox
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)