Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2018

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Drogi podzielone na trzy standardy

fot.arch

fot.arch

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym#, zostały opracowane zasady zimowego utrzymania dróg powiatowych, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Drogi powiatowe, które znajdują się na terenie 5 gmin, zostały podzielone na trzy standardy tj.  III, V i VI, zgodnie z tym podziałem będą się odbywać prace z usuwaniem śniegu i zapobiegania śliskości na drogach.

W poszczególnych standardach do utrzymanie dróg  należy:
III
– jezdnia musi być odśnieżona na całej szerokości, a śliskość zlikwidowana na skrzyżowaniach z drogami twardymi. Po ustaniu opadów śniegu śnieg luźny może zalegać 6 godzin, zaspy mogą występować 6 godzin, zaś śnieg zajeżdżony (utrudniający ruch) występuje cały czas.
V
-  Jezdnia odśnieżona na całej szerokości i posypana na odcinku decydujących o możliwości ruchu. Śnieg luźny może zalegać tu 16 godzin, śnieg zajeżdżany i języki śnieżne mogą występować cały czas, zaspy mogą występować 24 godziny. Dopuszczalne przerwy w komunikacji to maksymalnie 24 godziny.
VI
-  to jezdnia zaśnieżona, na której prowadzi się interwencyjne odśnieżanie w zależności od potrzeb. Jezdnia zostaje posypana po odśnieżaniu w miejscach wyznaczonych przez ZDP. Na takiej drodze może występować śnieg luźny, zajeżdżony i nabój śnieżny. Zaspy występują do 24 godzin.

Podstawowym kryterium zaliczania dróg do standardów jest rodzaj nawierzchni, natężenie ruchu drogowego liczone w pojazdach rzeczywistych na dobę, funkcja drogi, rodzaj komunikacji. W standardzie III utrzymywane jest 13,741 km dróg powiatowych, w standardzie V – 306,481 km, w standardzie VI – 82,738 km. Wykaz dróg powiatowych objętych III, V i VI standardem przedstawia tabela.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  retkowianka, w dniu 30-11-2018 18:06:00 napisał:

  a RETKOWIE , to kto dba o odśnieżanie dróg ???????????

  odpowiedz

  • 0 (0)

  retkowianka, w dniu 30-11-2018 18:06:54 napisał:

  a w RETKOWIE , to kto dba o odśnieżanie dróg ???????????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  kanarek, w dniu 30-11-2018 19:00:39 napisał:

  Pługi i piaskarki wyjadą jak bedzie biało i bedzie że zima zaskoczyła drogowców

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  ramirezwss, w dniu 30-11-2018 20:25:20 napisał:

  Wskazali drogi ,na których trzeba interweniować po odcieciu od swiata

  odpowiedz

  • 1 (1)

  a., w dniu 30-11-2018 20:45:07 napisał:

  W tym roku to zima zaskoczyła kierowców a nie drogowców. No takich kolejek na wymianę opon to dawno nie było.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Bobi , w dniu 01-12-2018 12:26:57 napisał:

  Eee zima idzie trzeba sypać

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zamościanin, w dniu 02-12-2018 20:57:43 napisał:

  Czy ja źle widzę? Droga leśna między Łochowem a Zamościem jest w III kat. utrzymania, a droga Samoklęski, Tur, Zamość DK5 jest poza tym zestawieniem? Czy to nie jest błąd?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  Nakielanka, w dniu 03-12-2018 13:13:59 napisał:

  tak sniegu nie bzdyie

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Bywalec, w dniu 05-12-2018 09:08:12 napisał:

  Witam przykładem jest dzisiejszy dzień , z kcyni do Szubina to można sobie na łyżwach śmigać taka szklanka jest na drodze , i do tego te rowy porobione już na wojnę bo głębszych się nie dało wykopać

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Meble łazienkowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Zabiegi odmładzające
Sprzedaż opon
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)