Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2017

Zmagania „Eko-nakręconych”. Zwycięzcy otrzymali nagrody

fot. Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie

fot. Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie

Pod koniec października i na początku listopada 2017 r. uczniowie klas 1-4 Filialnej #Szkoły Podstawowej w Dębowie uczestniczyli w dwuetapowym turnieju wiedzy z zakresu przyrody, ekologii oraz turystyki.

Pierwsza tura zmagań „Eko-nakręconych” odbyła się w klasach i wyłoniono w niej uczestników do drugiego etapu. Drugi etap turnieju przeprowadzono w Centrum Kształcenia a jego laureatami zostali:

Klasa I:
Miejsce 1 – Przywecka Natalia
Miejsce 2 – Żebrak Bartłomiej
Miejsce 3 – Klimek Hanna

Klasa III:
Miejsce 1 – Łeszyk Miłosz
Miejsce 2 – Wilczek Wiktor
Miejsce 3 – Moczadło Marta

Klasa IV:
Miejsce 1 – Kranz Agata
Miejsce 2 – Wawrzon Amelia
Miejsce 3 – Hamerski Mateusz
Zwycięzcom wręczono nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki pocieszenia.

Konkurs ten poprzedzony był przeprowadzonymi wcześniej zajęciami, warsztatami, wycieczkami i wyjazdami, które miały na celu wzmocnienie relacji dzieci z otaczającą przyrodą, otwarcie ich na jej ochronę, odkrywanie przyjemności, jaką daje zwykłe obcowanie z naturą i propagowanie turystyki, jako aktywnej formy wypoczynku.

Turniej wiedzy zorganizowała Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie w ramach projektu, pod nazwą: „Nakręceni ekologiczno-turystycznie” współrealizowanego ze Stowarzyszeniem „Michał”, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach oraz Radą Rodziców w Dębowie. Projekt współfinansowało Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Materiał: Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)