Dziś mamy 19 lutego 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Zmagania „Eko-nakręconych”. Zwycięzcy otrzymali nagrody

fot. Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie

fot. Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie

Pod koniec października i na początku listopada 2017 r. uczniowie klas 1-4 Filialnej #Szkoły Podstawowej w Dębowie uczestniczyli w dwuetapowym turnieju wiedzy z zakresu przyrody, ekologii oraz turystyki.

Pierwsza tura zmagań „Eko-nakręconych” odbyła się w klasach i wyłoniono w niej uczestników do drugiego etapu. Drugi etap turnieju przeprowadzono w Centrum Kształcenia a jego laureatami zostali:

Klasa I:
Miejsce 1 – Przywecka Natalia
Miejsce 2 – Żebrak Bartłomiej
Miejsce 3 – Klimek Hanna

Klasa III:
Miejsce 1 – Łeszyk Miłosz
Miejsce 2 – Wilczek Wiktor
Miejsce 3 – Moczadło Marta

Klasa IV:
Miejsce 1 – Kranz Agata
Miejsce 2 – Wawrzon Amelia
Miejsce 3 – Hamerski Mateusz
Zwycięzcom wręczono nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki pocieszenia.

Konkurs ten poprzedzony był przeprowadzonymi wcześniej zajęciami, warsztatami, wycieczkami i wyjazdami, które miały na celu wzmocnienie relacji dzieci z otaczającą przyrodą, otwarcie ich na jej ochronę, odkrywanie przyjemności, jaką daje zwykłe obcowanie z naturą i propagowanie turystyki, jako aktywnej formy wypoczynku.

Turniej wiedzy zorganizowała Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie w ramach projektu, pod nazwą: „Nakręceni ekologiczno-turystycznie” współrealizowanego ze Stowarzyszeniem „Michał”, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach oraz Radą Rodziców w Dębowie. Projekt współfinansowało Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Materiał: Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)