Dziś mamy 24 listopada 2017, piątek, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Zmagania „Eko-nakręconych”. Zwycięzcy otrzymali nagrody

fot. Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie

fot. Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie

Pod koniec października i na początku listopada 2017 r. uczniowie klas 1-4 Filialnej #Szkoły Podstawowej w Dębowie uczestniczyli w dwuetapowym turnieju wiedzy z zakresu przyrody, ekologii oraz turystyki.

Pierwsza tura zmagań „Eko-nakręconych” odbyła się w klasach i wyłoniono w niej uczestników do drugiego etapu. Drugi etap turnieju przeprowadzono w Centrum Kształcenia a jego laureatami zostali:

Klasa I:
Miejsce 1 – Przywecka Natalia
Miejsce 2 – Żebrak Bartłomiej
Miejsce 3 – Klimek Hanna

Klasa III:
Miejsce 1 – Łeszyk Miłosz
Miejsce 2 – Wilczek Wiktor
Miejsce 3 – Moczadło Marta

Klasa IV:
Miejsce 1 – Kranz Agata
Miejsce 2 – Wawrzon Amelia
Miejsce 3 – Hamerski Mateusz
Zwycięzcom wręczono nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki pocieszenia.

Konkurs ten poprzedzony był przeprowadzonymi wcześniej zajęciami, warsztatami, wycieczkami i wyjazdami, które miały na celu wzmocnienie relacji dzieci z otaczającą przyrodą, otwarcie ich na jej ochronę, odkrywanie przyjemności, jaką daje zwykłe obcowanie z naturą i propagowanie turystyki, jako aktywnej formy wypoczynku.

Turniej wiedzy zorganizowała Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie w ramach projektu, pod nazwą: „Nakręceni ekologiczno-turystycznie” współrealizowanego ze Stowarzyszeniem „Michał”, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach oraz Radą Rodziców w Dębowie. Projekt współfinansowało Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Materiał: Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)