Dziś mamy 22 września 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

08 maja 2020

Zmarł Jan Kowalczykiewicz. Był wychowawcą wielu pokoleń

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

8 maja 2020 zmarł długoletni nauczyciel i dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. #W. Witosa w Samostrzelu.

Przez 32 lata uczył matematyki, był również wychowawcą wielu pokoleń absolwentów technikum w Samostrzelu. W 1988 roku decyzją Rady Pedagogicznej został wybrany dyrektorem. Do chwili przejścia na emeryturę w 2001 roku pełnił funkcję wicedyrektora.

Urodził się w 20 czerwca 1936 roku w Wymysłowie, w dawnym powiecie wyrzyskim, pracował w Powiatowej Radzie Narodowej w Wyrzysku, był kierownikiem Szkoły Podstawowej w Anielinach, a pracę w Samostrzelu rozpoczął w 1972 roku. Odnosił duże sukcesy jako nauczyciel matematyki, z których największym było wykształcenie znanego matematyka Henryka Pawłowskiego.

W pamięci absolwentów, nauczycieli i pracowników pozostanie jako niezwykle skromny, mądry, życzliwy i dobry człowiek, oddany swojej pracy i pasjom.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

materiał: Małgorzata Ciechanowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)