Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

02 października 2019

Zwiedzanie Muzeum Łowiectwa w Turzynie. Zagłębianie wiedzy myśliwskiej

fot. Agnieszka Krusik

fot. Agnieszka Krusik

Współpraca Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w # Samostrzelu z Kołem Łowieckim nr 22 "Łoś" Potulice.

W ramach podpisanej 16 IX 2019r. umowy z Kołem Łowieckim nr 22 "Łoś" Potulice należącym do Polskiego Związku Łowieckiego reprezentowanym przez koordynatora do współpracy z młodzieżą Bogusława Zadłużnego a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu uczniowie technikum weterynarii zwiedzili Muzeum Łowiectwa w Turzynie.

Wiedzę myśliwską zgłębiali dzięki prelekcji wygłoszonej przez pana Andrzeja Morawskiego. Dodatkową atrakcją były zajęcia w Stajni Turzyn przeprowadzoną przez pana Krzysztofa Połczyńskiego - wieloletniego jeźdźca i zawodnika w Zawodach Regionalnych i Towarzyskich w skokach przez przeszkody.

Wycieczka zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek oraz słodkim poczęstunkiem.

materiał: Agnieszka Krusik

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)