Dziś mamy 21 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2019

Przystań w Kolorze Blue. Ile kosztowała sztandarowa impreza powiatu?

fot. archiwum

fot. archiwum

13 lipca tego roku odbyła się już# ósma edycja największej imprezy organizowanej przez powiat nakielski, która i tym razem przyciągnęła dużą publiczność.

Tego dnia na scenie można było zobaczyć i usłyszeć Wiktorię Volmuller, mrotecki zespół FRESH oraz zespół GooseBumps ale gwiazdą wieczoru był bardzo popularny w Polsce zespół Enej. Na uczestników imprezy czekało wiele innych atrakcji, zarówno dla tych młodszych, jak i starszych osób. Trudno znaleźć osoby wypowiadające się negatywnie o tegorocznej imprezie. Organizatorzy mogą więc mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

W minionych latach scena nakielskiej mariny gościła wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej, takich jak Ania Wyszkoni, Kamil Bednarek, Patrycja Markowska, Mesajah, Monika Brodka, Cleo oraz Andrzej Piaseczny. Występy takich artystów wiążą się z odpowiednio wysokimi wynagrodzeniami. za koncert Cleo podczas 6. edycji imprezy organizatorzy musieli zapłacić prawie 25 tys. zł, natomiast całkowity koszt organizacji imprezy wyniósł wówczas prawie 78 tys. zł. Jeszcze większym kosztem był ubiegłoroczny występ Andrzeja Piasecznego na który przeznaczono ponad 39 tys. zł, a łączna kwota jaką wydano na organizację imprezy przekroczyła 100 tys. zł. Można zauważyć, że co roku koszty organizacyjne wzrastają bo za tego roczny koncert zespołu Enej zapłacono nieco ponad 54 tys. zł. A po doliczeniu hotelu i cateringu dla artystów, kompleksowego przygotowania sceny, telebimu z kamerą, agregatu, konferansjera, DJ-a oraz obsługi terenu koszty te wzrosły do prawie 87 tys. zł. Powiat nakielski dodatkowo musiał zapłacić łącznie prawie 16 tys. zł za występy artystów suportujących.

Impreza pociągneła również inne koszty: stoisko z animacjami dla dzieci kosztowało 2 tys. zł, zabezpieczenie medyczne i ratownikami na wodzie 1 tys. 750 zł, ochrona ok. 7 tys. 300 zł, ogrodzenie i płotki wraz z toaletami przenośnymi ok. 6 tys. 200 zł, pokaz fajerwerków nieco ponad 5 tys. 500 zł. Dodatkowo opłaty autorskie ZAiKS za występy wszystkich artystów przekroczyły 7 tys. 300 zł, a na promocję wydarzenia wydano prawie 500 zł. Podsumowując całkowity koszt wydarzenia wyniósł dokładnie 133 tys. 289 zł, jest to o ponad 55 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Warto jednak podkreślić, że na ostateczną cenę organizacji imprezy składają się nie tylko koszty związane z występami artystów, ale także od szeregu innych rzeczy podnoszących atrakcyjność wydarzenia, których w bieżącym roku absolutnie nie brakowało.

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (16)

  Pan Pe, w dniu 17-08-2019 12:41:46 napisał:

  na gowna to pieniązki maja zawsze

  odpowiedz

  • 21 (23)

  ramirezwss, w dniu 17-08-2019 12:43:48 napisał:

  Wyremontować amfiteatr to koszty wynajmu płotów i toalet odejdą, poza tym amfiteatr jest miejscem akustycznym i dźwięk w nim lepiej brzmi niż na łące

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (11)

  baska, w dniu 17-08-2019 16:09:07 napisał:

  Kiedy przyjedzie Madonna, albo Sting?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (13)

  WiesMac, w dniu 17-08-2019 21:28:10 napisał:

  Ładnie ktoś własną kieszeń wypycha pieniędzmi podatników. Ta cała przystań to jakiś kurw. żart ceny jak na molo w Sopocie a obsługa klienta jak w klubie wiejskim. Może powiat powinien zorganizować nowy przetarg na prowadzenie lokalu na przystani bo obecni to chyba rzucili się z chama na pana

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  Sam on , w dniu 17-08-2019 22:17:34 napisał:

  Co z amfiteatrem ?

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Kardynalen, w dniu 17-08-2019 22:22:31 napisał:

  Ile kosztowała oeieczka na Mroteckim rynku?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (6)

  nakielanin, w dniu 17-08-2019 23:03:19 napisał:

  Co się stało że w tym roku koszty aż tak wzrosły od ubiegłego? Szok

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Nakieł, w dniu 17-08-2019 23:33:09 napisał:

  A czy to ważne ile kosztowało? Starostwo chociaż raz do roku zorganizuje i oplaci artystów pomimo tego że nią ma skąd czerpać pieniędzy bo mało źródeł dochodów a wszyscy tylko chcą coś dostawać. Gmina ma dużo więcej źródeł dochodów a co robi? Zadłuża gminę co raz bardziej

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Obserwator, w dniu 18-08-2019 08:41:03 napisał:

  tymi dębami co suchy powinien się zainteresować ziobro

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Internauta, w dniu 19-08-2019 12:23:22 napisał:

  Kolejny kwiatek... Co oznacza słowo "tego roczny"? W każdym artykule błędy, błędy, błędy!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Mikrodermabrazja
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zabieg parafinowy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)