Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 marca 2019

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Mundurowy odwiedził nakielską „Żeglugę”

fot.pow

fot.pow

Czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy oraz jak przepisy regulują kwestię# odpowiedzialności prawnej nieletnich za łamanie prawa, dowiedzieli się podczas spotkania z nakielskim policjantem pierwszoklasiści z technikum przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Wczoraj (05.03.19) uczniów klasy pierwszej technikum Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła odwiedził sierż. szt. Marcin Pilch zajmujący się w nakielskiej komendzie profilaktyką. Podczas spotkania z młodzieżą policjant poruszył wiele ważnych kwestii.

Mundurowy omówił przepisy ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich ze zwróceniem uwagi na to, czym jest czyn karalny oraz jaką odpowiedzialność młodzi ludzie mogą ponieść za łamanie prawa. Omówił też, kim w myśl prawa jest nieletni oraz kiedy młody człowiek będzie odpowiadał karnie, jak osoba dorosła.

Nie zabrakło też informacji na temat działań policji podejmowanych wobec nieletnich, którzy swoim zachowaniem wykazują demoralizację wraz z omówieniem czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Usługi transportowe
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Sprawdzanie geometrii kół
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)