Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:
  • Policyjne działania "NURD". Skontrolowano pieszych i kierowców

    Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów to podstawowe cele # działań pn.: „NURD”, jakie policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj na powiatowych drogach. Podczas działań nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.
    (czytaj dalej)
16 listopada 201913

Łukasz Schreiber powołany w skład Rady Ministrów. „To dla mnie wielki zaszczyt!”

15 listopada w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której prezydent #Andrzej Duda powołał nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Jednym z 23 ministrów został bydgoszczanin - Łukasz Schreiber.

(czytaj więcej)
16 listopada 20190

Fundusze na aktywizację lokalnej społeczności. Niebawem rozpocznie się nabór wniosków

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przypomina o naborze wniosków o #powierzenie grantów nr 4/2019/EFS w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, który rozpocznie się 28.11.2019 r. i trwać będzie do 19.12.2019 r.

(czytaj więcej)
16 listopada 20190

Twoje dziecko sprawcą cyberprzemocy? Sprawdź, jak reagować w takiej sytuacji

Żaden rodzic nie dopuszcza do siebie myśli, że jego dziecko może być sprawcą #cyberprzemocy. Nie warto się oszukiwać. Taka sytuacja może się zdarzyć. To od Twojej reakcji zależy jak zostanie rozwiązana.

(czytaj więcej)
16 listopada 20190

500+ dla niesamodzielnych. Połowa uprawnionych już złożyła wniosek

W województwie kujawsko-pomorskim ZUS przyjął ponad 23,7 tys. wniosków o #świadczenie 500+ dla niesamodzielnych. Co oznacza, że 52 proc. szacunkowej liczby uprawnionych do tego świadczenia, już to zrobiła. W naszym regionie decyzje przyznające otrzymało blisko 9,2 tys. wnioskodawców.

(czytaj więcej)
15 listopada 20190

Pożar w świetlicy wiejskiej w Salnie. Nie było osób poszkodowanych

W dniu 15 listopada około godziny 10:20 w miejscowości Salno doszło do # pożaru w świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
15 listopada 20190

Edukacyjny wtorek z ZUS. Najbliższy już 19 listopada

Pracownik nie zajmuje się formalnościami związanymi z ubezpieczeniami społecznymi i # ubezpieczeniem zdrowotnym.

(czytaj więcej)
15 listopada 20193

Przekroczył dozwoloną prędkość. Czasowo stracił prawo jazdy

Dopiero za trzy miesiące odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami # 34-letni mieszkaniec mroteckiej gmin, którego wczoraj w Mroczy skontrolowała nakielska „drogówka”. Kierowca bmw znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

(czytaj więcej)
15 listopada 20198

32-latek usłyszy szereg zarzutów. Może spodziewać się kolejnych

Nakielscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży auta, ustalili personalia # złodzieja. Okazało się, że na sumieniu miał on wiele więcej niż tę jedną kradzież. 32-latek usłyszał już szereg zarzutów. Niebawem może spodziewać się kolejnych.

(czytaj więcej)
15 listopada 20190

Andrzejkowy Turniej Szachowy. Coś dla sympatyków rywalizacji

Zapraszamy na Andrzejkowy Turniej Szachowy w # Kcyni, który odbędzie się w dniu 24.11.2019 r. od godziny 10.00 (niedziela) w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni przy ul. Libelta 27.

(czytaj więcej)
15 listopada 20191

Wspólna inicjatywa samorządów. Podpisano porozumienie o współpracy

6.11.2019r. doszło do niecodziennego wydarzenia. Samorząd szkolny # Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr B. Romanowskiego zaprosił do współpracy samorząd szkolny Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
15 listopada 201929

Tir w rowie na DK 10. Ładunek wysypał się na pole (Ustalenia policji)

W piątek, 15 listopada około godziny 8:30 na DK 10 między # Nakłem a Trzeciewnicą doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
14 listopada 20190

Forum inicjatyw młodzieżowych. Już 3 grudnia

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zaprasza młodzież powiatu nakielskiego# oraz przedstawicieli instytucji działających na rzecz młodych osób do wzięcia udziału w Forum Inicjatyw Młodzieżowych, które odbędzie się 3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią w godz. 9:00 – 12:00.

(czytaj więcej)
14 listopada 20193

Nowa Rada ds. Polityki Senioralnej powołana. Henryka Tkacz będzie reprezentowała nasz powiat

Dziś (14 listopada) marszałek Piotr Całbecki wręczył powołania nowo wybranej Wojewódzkiej Rady #ds. Polityki Senioralnej. Szesnastoosobowe gremium będzie wspierać gospodarza regionu przez najbliższe pięć lat w realizowaniu projektów w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia seniorów. Inauguracja działalności rady II kadencji zbiega się z obchodzonym dziś Ogólnopolskim Dniem Seniora.

(czytaj więcej)
14 listopada 20190

Upływa termin zgłoszeń do olimpiady ZUS. Zgłoszenia do jutra

To ostatni moment na zgłoszenie uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin upływa 15 listopada. Na laureatów czekają cenne nagrody oraz indeksy na renomowane uczelnie w Polsce.

(czytaj więcej)
14 listopada 20190

Kontrolowali obszary kolejowe. Wspólne działania policjantów i SOK

W ramach akcji „24-Blue RAD” dzielnicowi z Nakła razem z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei kontrolowali obszary kolejowe. Celem wspólnych działań było między innymi sprawdzanie czy przestrzegane są przepisy porządkowe.

(czytaj więcej)
14 listopada 20190

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność Seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego na przestrzeni ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
14 listopada 20190

Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców. SP Tur na trzecim miejscu

28 października 2019r. odbył się w Gąsawie Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII, kl. VIII).

(czytaj więcej)
14 listopada 20192

Kradzież z zapachem perfum w tle. Ukradł towar o wartości 1600 zł

Kryminalni z Nakła ustalili personalia złodzieja, który wybrał się na darmowe zakupy do jednej# z miejscowych drogerii. Ostatecznie okazało się, że 53-latek ukradł perfumy warte niebagatela prawie 1600 złotych. Podejrzany już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)

0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)