Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:
  • Kolejna sesja w trybie zdalnym. „Zablokowaliście inwestycje”

    XXI sesja rady gminy Sadki, wzorem poprzedniej odbyła się ponownie w# trybie zdalnym. Decyzja o przeprowadzeniu obrad w taki sposób spowodowana jest oczywiście panującą pandemią koronawirusa.
    (czytaj dalej)
31 maja 20200

Zainteresowanie wykonawców jest. Niedługo pierwszy etap przebudowy

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na przebudowę drogi w Liszkówku. Gmina Sadki #otrzymała na jej remont dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

(czytaj więcej)
31 maja 20200

Radni ponownie pochylą się nad uchwałą. Sesja zwołana na czwartek

W miniony czwartek w Sadkach odbyła się sesja Rady Gminy. Radni mieli do podjęcia tylko #jedną uchwałę, która została większością głosów odrzucona.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Oferują pomoc firmom m. in. w uniknięciu kontroli. Jak działają oszuści?

W ostatnich tygodniach Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała od przewoźników #z różnych województw informacje dotyczące przesłanych firmom transportowych e-maili, w których oszuści oferują pomoc m.in. w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwie. Takie informacje pojawiły się także w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Wyłączanie komentarzy sposobem na hejt? List otwarty PPPP i stanowisko redakcji

Poniżej zamieszczamy list otwarty dyrektora i pracowników Powiatowej Poradni #Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle oraz stanowisko redakcji w tej sprawie.

(czytaj więcej)
30 maja 20207

Place zabaw i siłownie mogą zostać otwarte. Obowiązują nowe zasady

Od 30 maja rząd dał możliwość otwarcia placów zabaw. Korzystać można także z #siłowni na świeżym powietrzu i małej infrastruktury leśnej.

(czytaj więcej)
30 maja 20202

Już można swobodnie oddychać. Także podczas biegania czy jazdy na rowerze

Od dzisiaj podczas uprawiania sportu na otwartej przestrzeni nie musimy zakrywać #ust i nosa. Jest jednak jeden warunek.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Dzieci będą mogły pojechać na letni wypoczynek. Są wytyczne

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i #Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

(czytaj więcej)
30 maja 202026

Wierni wracają do kościołów. Dyspensa już nie dla wszystkich

Od dzisiaj, 30 maja przestają obowiązywać limity wiernych w kościołach. Zapadła więc #również decyzja o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych mszach świętych, ale nie dla wszystkich.

(czytaj więcej)
30 maja 20204

Jak zgłosić kupno/sprzedaż samochodu? Nie musisz wychodzić z domu

Jeśli kupujecie lub sprzedajecie auto, powinniście zgłosić to do urzędu. Nie ma mowy o #staniu w kolejce, możecie to zrobić przez internet. Od początku roku polscy kierowcy skorzystali z tej możliwości już niemal 200 tysięcy razy.

(czytaj więcej)
30 maja 20201

Dyżur poświęcony tarczy antykryzysowej. Masz pytania? Zadzwoń do ZUS

Oddział ZUS w Bydgoszczy uruchamia kolejny dyżur telefoniczny dotyczący wsparcia w #ramach Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Zachęta do rozwijania rolniczego biznesu. Dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, #którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

(czytaj więcej)
29 maja 20201

Urząd Gminy w Sadkach będzie otwarty dla interesantów

Od dnia 1 czerwca 2020 r. Urząd Gminy w Sadkach zostaje otwarty dla #interesantów. Proszę nadal zachować wszelkie środki ostrożności. Interesanci będą przyjmowani do biura pojedynczo.

(czytaj więcej)
29 maja 20200

PUE ZUS. Sprawdzisz na niej swój wniosek o postojowe

O świadczenie postojowe stara się niemal 75,4 tys. osób mieszkających w województwie #kujawsko-pomorskim, z czego ponad 63,2 tys. to osoby prowadzące działalność gospodarczą i 12,2 tys. to osoby na umowach cywilnoprawnych. Teraz mogą sprawdzić status swojego wniosku o świadczenie postojowe na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

(czytaj więcej)
29 maja 20200

KGW Młode Łanki zwycięzcą konkursu papieskiego. Gratulujemy!

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji #zaprosiliśmy mieszkańców województwa do wspólnego uczczenia tego dnia i udziału w konkursach. Zachęcaliśmy m.in. do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Laureatów konkursu artystycznego ogłosimy w poniedziałek (1 czerwca).

(czytaj więcej)
29 maja 202039

Jeździli crossami po lesie. Młodzi mężczyźni poniosą konsekwencje

Mandatami karnymi oraz powiadomieniem sądu rodzinnego zakończyła się interwencja, jaką #podjęli w lesie na terenie kcyńskiej gminy policjanci wspólnie ze strażnikiem leśnym. Kierujący motorami crossowymi za „szarżowanie” po lesie nie pozostali bezkarni.

(czytaj więcej)
29 maja 20207

Pijany kierowca uciekał przed kontrolą. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 44-letni kierowca volvo, który został #zatrzymany przez policjantów szubińskiej "patrolówki". Mężczyzna chciał uniknąć konsekwencji, dlatego próbował uciekać przed funkcjonariuszami. W efekcie nieodpowiedzialnej jazdy uderzył w słup energetyczny. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

(czytaj więcej)
29 maja 20200

Pakiet antykryzysowy w działaniu. Wojewódzki program wsparcia

Medyczne środki ochrony osobistej za 10 milionów złotych, pracujący już w szpitalach #nowy sprzęt za 8 milionów złotych, blisko 700 przeprowadzonych testów w kierunku Covid-19 w domach pomocy społecznej w całym regionie, wypłacane pracownikom tych instytucji dopłaty do pensji, udzielane już przedsiębiorcom pożyczki obrotowe i uruchamiane właśnie mikrogranty inwestycyjne – to widoczne już efekty wdrażania naszego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce.

(czytaj więcej)
28 maja 20206

Policja przestrzega przed oszustami. Metoda "na policjanta" i "na prokuratora"

Niestety przekonała się o tym jedna z seniorek. Kobieta zaciągnęła kredyt, a następnie #wypłacone pieniądze zostawiła przy śmietniku. W drugim przypadku seniorkę uchronił pracownik banku. Nie dajmy się oszukać. Wystarczy stosować się do jednej zasady - POLICJANCI nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy!

(czytaj więcej)
28 maja 20200

Zasiłek macierzyński i urlop rodzicielski. Jaka kwota jest wypłacana?

Gdy rodzi się dziecko to zazwyczaj opiekę nad nim przejmuje mama, choć i ojcowie mają #taką możliwość. Nie da się ukryć, że niewiele osób może sobie pozwolić na zaprzestanie pracy na okres wielu tygodni, aby zaopiekować się swoją pociechą. Jednak w przypadku narodzin dziecka opieka jest płatna, bo ubezpieczonej mamie przysługuje zasiłek macierzyński.

(czytaj więcej)
28 maja 20203

Pożar słomy w Rościminie. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej

Dnia 28 maja 2020 roku doszło do pożaru słomy# w Rościminie przy zabudowaniach.

(czytaj więcej)
28 maja 20200

W czasie wolnym pamiętał, że służy. Pobiegł za złodziejem

Każdy policjant nawet w czasie wolnym pamięta do czego zobowiązuje mundur, który po #służbie zostaje w szatni. O tym, że służy, nie zapomniał też policjant nakielskiej „drogówki”, który będąc w czasie wolnym na zakupach zapobiegł ucieczce marketowego złodzieja.

(czytaj więcej)
28 maja 20205

Nakielanin usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież drogich perfum

Zarzuty kradzieży perfum wartych ponad# 600 złotych usłyszał 31-latek zatrzymany przez nakielskich policjantów chwilę po tym, jak wybrał się na darmowe zakupy do drogerii w centrum miasta. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, a zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
28 maja 20204

Co dolega polskim sądom? Czy pozywać w dobie pandemii?

Prawo do sądu jest zagwarantowane każdemu obywatelowi Polski konstytucyjnie. Tymczasem# wprowadzenie stanu epidemii, w związku z zakażeniami koronawirusem, wywarło olbrzymi wpływ na funkcjonowanie wielu różnych instytucji, w tym także sądów. Czy ograniczony zakres ich działania może zagraża jednemu z najbardziej fundamentalnych praw obywateli? Opinie Auxilia nie pozostawiają wątpliwości – warto podjąć starania, np. o należne odszkodowanie lub zadośćuczynienie, także teraz, mimo utrudnień organizacyjnych.

(czytaj więcej)
28 maja 20201

EUROBAC Nakło organizuje internetowe turnieje brydżowe. Rywalizowało 14 par

W piątek (22 maja) i niedzielę (24 maja) nakielscy brydżyści rozegrali# kolejne turnieje brydżowe na platformie bridgebase. W obu turniejach grało po 14 par reprezentujących powiaty bydgoski, nakielski i sępoleński oraz gości z innych części kraju.

(czytaj więcej)
28 maja 20202

Zła decyzja odbiera życie. Szanuj je!

"Zła decyzja odbiera życie" to akcja profilaktyczna skierowana głównie do# kierujących pojazdami. Właśnie z myślą o tej grupie uczestników ruchu powstał spot uświadamiający, że manewr wyprzedzania jest jednym z najtrudniejszych i niebezpiecznych manewrów wykonywanych podczas jazdy samochodem.

(czytaj więcej)

0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)