Dziś mamy 16 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 kwietnia 2024

Trwa liczenie artystów i twórców. Jak wziąć udział w badaniu?

fot. pixabay

fot. pixabay

Policzone i Policzeni 2024 – to projekt badawczy, który pozwoli# oszacować, ilu jest w Polsce artystów i twórców zawodowych, poznać warunki ich życia i pracy i lepiej zrozumieć ich potrzeby. Wyniki będą podstawą do opracowania ustawy o statusie artysty zawodowego oraz systemu wsparcia artystów w wymiarze społecznym i socjalno-ekonomicznym.

Badanie prowadzi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z kierowaną przez prof. Dorotę Ilczuk grupą badawczą przy Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS.

- Jesteśmy na półmetku badań. Zebraliśmy dane już od 3 000 artystów, a ponad 6 000 ankiet jest jeszcze w trakcie wypełniania. Zależy nam na zebraniu jak największej ilości informacji i dotarciu do całego środowiska artystycznego w Polsce – mówi prof. Dorota Ilczuk.

Jak wziąć udział w badaniu?

Ankietę można wypełnić na stronie liczymysie.webankieta.pl. Jest ona anonimowa i całkowicie bezpieczna. Wyniki są agregowane w ramach „zawodów artystycznych”, a badacze na ich postawie badają sytuację poszczególnych branż.

W badaniu mogą wziąć udział także organizacje zrzeszające artystów i artystki. Ankieta dla organizacji jest dostępna pod adresem: artysta.webankieta.pl. Informacji można również udzielić badaczom, którzy skontaktują się organizacją.

Badania są ważną częścią prac na ustawą o statusie artysty zawodowego. Projekt ustawy rozwiąże zasadniczą dla środowiska kwestię włączenia artystów zawodowych do systemu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych oraz uprości procedury wydawania decyzji administracyjnych o statusie artysty i o przyznaniu uprawnienia do dopłaty do składek na ubezpieczenia społeczne.

Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Oceń artykuł: 10 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    rzeźbiarz w owocach, w dniu 28-04-2024 20:54:22 napisał:

    Strach się przyznać, bo nie wiadomo co z nami zrobią.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Policyjne atrakcje na targach. Skorzystali nie tylko najmłodsi

Moc atrakcji czekała na odwiedzających targi #w Minikowie. O to, aby maluchy się nie nudziły dbali policjanci z nakielskiego wydziału prewencji i ruchu drogowego. Ich rodzice również brali aktywny udział w zabawie i spotkaniu z policjantami.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

43. rocznica rejestracji NSZZ RI Solidarność. Triumf nad imperium zła

12 maja przypadała 43. rocznica rejestracji Niezależnego Samorządnego #Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Pierwszym przewodniczącym Związku był rolnik Jan Kułaj.

(czytaj więcej)
0

Akt o sztucznej inteligencji. Wyniki prekonsultacji

Akt o sztucznej inteligencji to pierwsze tego typu na świecie prawo#, które w sposób całościowy ma uregulować rozwijanie i stosowanie AI. Unijne rozporządzenie wymaga od państw członkowskich, aby tak przystosowały swoje systemy prawne, by skutecznie zrealizować nowe reguły w praktyce. Ministerstwo Cyfryzacji zakończyło właśnie prekonsultacje do projektowanej implementacji Aktu o sztucznej inteligencji. Wzięło w nich udział 50 podmiotów.

(czytaj więcej)