Biskup Włodarczyk strzelił karnego. Diecezjalny turniej (film)
fot. Marcin Jarzembowski
Drużyna bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła zwyciężyła w turnieju# piłki nożnej i rzutów karnych, jaki rozegrano na obiektach Klubu Sportowego „Gwiazda”. Ranga diecezjalna, a także odbywające się Mistrzostwa Europy, sprawiły, że do rywalizacji stanęło wielu pasjonatów sportu.
Turniej stanowił część obchodów dnia młodszej służby liturgicznej. – To z pewnością przestrzeń do skutecznej ewangelizacji. Nie tylko spotkanie przy ołtarzu, ale spędzanie wspólnego czasu z młodymi chłopakami właśnie na boisku – powiedzieli diecezjalni duszpasterze sportu – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański.
Wszystko było – jak zawsze – na najwyższym poziomie. Dobrze przygotowane obiekty, a przy tym zaangażowanie wielu osób, w tym profesjonalnych sędziów piłkarskich. – Nie poddawajcie się – mówił bp Krzysztof Włodarczyk do zawodników jednej z drużyn, która przegrała mecz. – Musicie ustalić taktykę i dobrze zaatakować przeciwnika – dodał, sam skutecznie strzelając jeden z rzutów karnych.
Drugie, trzecie i czwarte miejsca w meczach zajęły kolejno drużyny z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, św. Kazimierza w Łochowie i Matki Bożej Bolesnej w Cielu, a wrzutach karnych ze wspólnot Świętej Trójcy w Bydgoszczy, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy oraz św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. – Niezależnie od miejsca czujemy się zwycięzcami, bo miłość do piłki nożnej mamy w sercach. Na mistrzostwach kibicujemy Polsce, wierząc w jej zwycięstwo – powiedzieli Kornel, Miłosz, Jan, Eryk i Bartek z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. W ich drużynie na bramce stanęła Dominika. – Trochę wpuściłam piłek, by dać chłopakom fory, a tak było dosyć łatwo – dodała.
Najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Piotr Turowski z parafii w Cielu, bramkarzem Ryszard Magierowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a strzelcem Salwin Cyzio z tej samej wspólnoty.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)