Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

25 marca 2023

Czy praca za granicą liczy się do emerytalnego stażu? Porady ekspertów

fot. pixabay

fot. pixabay

Mieszkańcy regionu często podejmują zatrudnienie poza granicami kraju, szczególnie na terenie Unii #Europejskiej. Wielu z nich zbliżając się do wieku emerytalnego, zastanawia się, czy praca za granicą liczy się do ich emerytalnego stażu, czy otrzymają polską, czy zagraniczną emeryturę.

Pytań i wątpliwości jest dużo, dlatego bydgoski oddział ZUS organizuje specjalny dyżur telefoniczny. Dzwonić można 28 marca, w godz. 9-11.00 pod nr tel. 52 34 18 704 - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Z kolei 29 marca Inspektorat ZUS w Nakle uruchamia dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców i osób, które planują otworzyć własną firmę. W godz. 9-11.00 pod nr tel. 52 386 68 45 będzie można zapytać ekspertów m.in. o ulgi w opłacaniu składek, czy jak zarejestrować działalność gospodarczą.

Dyżur dla lekarzy i asystentów medycznych dotyczący certyfikatów i elektronicznych zwolnień lekarskich na Platformie Usług Elektronicznych zaplanowano na 30 marca. Dzwonić można w godz. 9-11.00 pod nr tel. 52 34 18 426. Natomiast na pytania o zasady udzielania pełnomocnictwa do załatwiania spraw w ZUS, eksperci będą odpowiadać 31 marca w godz. 9-11.00 pod nr tel. 52 341 84 46.

Do 29 marca można jeszcze zgłosić swój udział w bezpłatnym szkoleniu online dotyczącym rocznego rozliczenia składki zdrowotnej przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Szkolenie odbędzie się 30 marca o godz. 10.00.

Zapisy są przyjmowane pod adresem: szkolenia_bydgoszcz@zus.pl

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa hal
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)