Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

09 sierpnia 2022

Dane z lokalnego rynku pracy. Liczba bezrobotnych niższa o ponad 4%

fot. archwum

fot. archwum

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu podał optymistyczne dane #dotyczące rynku pracy w czerwcu. Wynika z nich, że doszło do kolejnego spadku bezrobocia, zarówno w skali całego kraju, województwa oraz powiatu nakielskiego.

Co miesiąc publikowane są dane dotyczące sytuacji z bezrobociem w Polsce. Opublikowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu dane z czerwca są optymistyczne. Mamy kolejny miesiąc ze spadkiem bezrobocia. Na koniec czerwca stopa bezrobocia dla całego kraju wynosiła 4,9. To kolejny spadek o 0,2% w porównaniu do maja, kiedy to bezrobocie wyniosło 5,1%.
Województwo kujawsko-pomorskie może się pochwalić stopą bezrobocia na poziomie wyższym niż skala ogólnokrajowa, bo wynoszącą 6,9%. To i tak spadek o 0,2% w porównaniu do maja, kiedy dane wykazały wysokość bezrobocia na poziomie 7,2%. Cały czas niestety nasze województwo jest na trzecim miejscu pod względem liczby osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy. Większe bezrobocie panuje jedynie w woj. podkarpackim i warmińsko-mazurskim. Liczba bezrobotnych w naszym województwie była mniejsza o prawie 2 tysiące osób w porównaniu do maja. Spadła niestety liczba wolnych miejsc pracy w regionie i to o ponad 13% w porównaniu do maja.

Jak bezrobocie kształtowało się w czerwcu w powiecie nakielskim? Tutaj również utrzymała się kilkumiesięczna tendencja spadkowa. Na koniec maja w powiecie zarejestrowanych jako bezrobotne były 2 tysiące 843 osoby. Z tego 1791 osób to kobiety. W porównaniu do maja liczba bezrobotnych zmniejszyła się o ponad 4% – spadła o 123 osoby. Jeżeli chodzi o liczbę wolnych miejsc pracy zgłoszonych do Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle, to w czerwcu było ich 167, to niewiele bo tylko o 16 więcej niż w maju tego roku. Trwa okres wakacyjny i spadek bezrobocia jest typowym dla niego zjawiskiem. Dla porównania, w kwietniu w PUP zgłoszono 172 oferty pracy, a w maju – 151. Wzrost ich liczby nie jest więc duży, a łączna liczba wolnych miejsc pracy jest niższa niż w kwietniu. Sytuacja na rynku pracy może pogorszyć się wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego. Wówczas zakończą się prace sezonowe, zwłaszcza te w rolnictwie i sadownictwie.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (12)

  goska, w dniu 09-08-2022 16:34:43 napisał:

  jakich bezrobotnych ? nygusów raczej bo praca jest dla wszysytkich

  odpowiedz

  • -5 (11)

  Bamber , w dniu 09-08-2022 19:48:25 napisał:

  Pracy jest pod dostatkiem tylko , nieroby śmierdzące nie chce pracować. No niestety przejechać się przez miasto to stoi ich multum. Jak za zarania dziejów było jest i tak będzie.

  odpowiedz

  • 4 (14)

  Obserwator, w dniu 09-08-2022 21:34:40 napisał:

  Wielu młodych ludzi wyjechało za pracą za granicę.

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Da, w dniu 10-08-2022 06:05:22 napisał:

  To pracuj łachudro sobie za grosze jak niewolnik

  odpowiedz

  • -4 (12)

  Bamber , w dniu 10-08-2022 10:51:14 napisał:

  Do Da lepiej mieć coś i nie takie grosze, pracę teraz możesz sam lub sama sobie znaleźć i na twoich warunkach. Ale jak się ma dwie lewe ręce to i tak do pracy nie pójdziesz. Oj nieroby ,jak pracy jest pod dostatkiem to źle , jak nie było też źle tak właśnie wygląda nierób.

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Bamber , w dniu 10-08-2022 11:30:09 napisał:

  Widać nierób ,nieroba popiera ale to tylko mały margines jak zawsze na tym portalu . Bo nie wierzę że ludzie pracujący dają łapki w dół. Tylko nieroby śmierdzące mają czas o tej porze dnia. Jestem po nocnej zmianie to wpadnę tu ,ale nic widać się nie zmieniło tylko wycie.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  olek, w dniu 10-08-2022 12:20:02 napisał:

  ja wyjechalem za granice nie bede tyrac jak parób z pis pieniac na 10 zmian u prywaciorza a prywaciarz jak placze z enikt mu nie chce pracowac to niech sam robi korona mu z głowy nie spadnie zawsze moze zlikwidowac firme

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Bamber , w dniu 10-08-2022 13:52:23 napisał:

  Olek to twoja sprawa czyż nie. Sam decydujesz o sobie widać że w Polsce jest demokracja, że możesz wyjechać i życzę powodzenia. Miłego dnia życzę .

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Fs, w dniu 11-08-2022 14:22:55 napisał:

  Nieroby śmierdzące do pracy a nie narzekać mi tu mazgaje. Bo jak Tusk wróci będziecie za- ierdalac za 5 zł ,bo guzika nie znajdzie , tylko za guziki będziecie zapieprzac i zobaczymy jak będziecie stękać.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  333, w dniu 12-08-2022 09:28:59 napisał:

  Po co ten urząd? Ludzie i tak sami szukają pracy bo oni nie potrafią.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Budowa hal
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)