Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Dla zasłużonych medyków. Ceremonia wręczenia odznaczeń honorowych

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Szczególne zasługi w ochronie zdrowia powinny być# nagradzane. Tak też się stało w środę 15 września w Sali Bankietowej pod Solankami w Grudziądzu, w której odbyła się poświęcona temu uroczystość.

Podczas ceremonii, która rozpoczęła się o godz. 9:00, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego odznaczenia honorowe za szczególne zasługi w ochronie zdrowia.

Odznakami honorowymi za zasługi dla ochrony zdrowia na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza odznaczeni zostali: Sławomir Buczek, Jarosław Chorchos, Sylwia Dejewska, Aleksander Goch, Maciej Hoppe, Piotr Jaskulski, Piotr Kowalski, Anna Kozak, Małgorzata Kufel, Agata Kurkowska, Magdalena Mikulska-Jovanović, Marlena Misiaszek, Maciej Musiał, Urszula Sadowska, Marek Sankiewicz, Jolanta Stasiuk-Majrowska, Paweł Szymański, Anna Wachowiak, Magdalena Wolf i Małgorzata Wróblewska.

- Po tych bardzo złych informacjach napływających z Chin, Włoch, Hiszpanii i innych państw i my w Polsce stanęliśmy przed bardzo trudnym zadaniem. Chciałbym podkreślić, że decyzja o wytypowaniu grudziądzkiego szpitala jako ten, który ma dźwignąć największy ciężar, była właściwa i słuszna. Chciałbym podziękować panu Dyrektorowi Maciejowi Hoppe, panu Profesorowi Aleksandrowi Gochowi i pani Dyrektor Małgorzacie Kufel, ponieważ te pierwsze narady z wszystkimi 30 szpitalami były kluczowe dla ułożenia całego systemu w województwie kujawsko-pomorskim - powiedział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił uwagę na to, że postawa personelu grudziądzkiego szpitala od początku była bardzo otwarta i zdecydowana, za co bardzo dziękował.

Dalsze, wewnętrzne odznaczenia wręczał Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu pan Maciej Hoppe, który powiedział, że trzeba by w tej sali zebrać wszystkich pracowników, których jest 2000, bo to im wszystkim należą się bardzo gorące podziękowania.

- Chciałbym tylko przypomnieć, że cała ta operacja przekształcenia szpitala przypadła na bardzo trudny okres jego funkcjonowania, z którym się zmagaliśmy. Wciąż realizujemy program naprawczy, staramy się wyjść z problemów nie tylko tych, które dotyczą walki z pandemią, ale też z tych związanych z codziennym funkcjonowaniem szpitala. Wracając jednak do tematu: szczerze dziękuję Państwu za oddanie swojej pracy i niezwykłe poświęcenie - dodał Dyrektor Maciej Hoppe.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (7)

  mieszkaniec, w dniu 16-09-2021 14:18:01 napisał:

  szkoda że zapomnieli o pielęgniarkach

  odpowiedz

  • 4 (6)

  pacjentka, w dniu 16-09-2021 16:20:11 napisał:

  Wstyd dla tych, którzy się lansują na zdjęciach kiedy ich koledzy strajkują!!! Wstyd dla Bogdanowicza, że się tak cieszy skoro wie, że sytuacja służby zdrowia w Polsce jest żenująca!!!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Pacjent , w dniu 16-09-2021 18:18:00 napisał:

  Wstyd i hańba dla wręczających i obdarowanych , wszystkim osobą z służby zdrowia należą się głowa uznania , oczywiście znów podziały , bo to PiS potrafi najlepiej a gdzie ludzka solidarność z protestującymi - WSTYD !!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Pacjet, w dniu 16-09-2021 18:22:39 napisał:

  Dlaczego nie dostali odznaczeń on-line? Tak jak My wizyty

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Proste, w dniu 16-09-2021 23:50:40 napisał:

  Mogłeś jechać na protest do Wawy na protest medykow i tam rozdawać te odznaczenia to by Cie chetnie uscisneli. Wy naprawdę jesteście pojeb... To nie komuna! Wiesz co przemawia do moich pracowników! 500zl extra do wypłaty a nie broszka za 15. ***** ***

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)