Dziś mamy 5 grudnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

06 października 2021

Dobre praktyki ekonomiczne w Staszicu. Wyjazd do Trójmiasta

fot. pow.

fot. pow.

Projekt na zajęcia pozalekcyjne współfinansowany ze# środków Powiatu Nakielskiego pt. „Akademia dobrych praktyk ekonomicznych” umożliwił zorganizowanie wycieczki przedmiotowej do Trójmiasta.

W dniach 04 – 05 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią zwiedzili Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), jego najważniejsze zabytki, Akwarium Gdyńskie i Muzeum II Wojny Światowej. W ramach stałej współpracy z Politechniką Gdańską – Wydziałem Zarządzania i Ekonomii, młodzież miała okazję zwiedzić Główny budynek Politechniki Gdańskiej oraz inne wydziały.

Podczas wycieczki przedmiotowej zorganizowanej dla klas: 3dp i 2d uczniami opiekowały się koordynatorki: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Uczniowie wrócili do Nakła bardzo zadowoleni. Wyjazd studyjny dostarczył cennej wiedzy z różnych dziedzin nauki: przedsiębiorczości, historii, geografii i biologii.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)