Dziś mamy 16 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2022

Dwa przetargi i nic. Co dalej ze sprzedażą równiarki?

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Sadki nadal nie może sprzedać równiarki drogowej. Ogłoszone dwa przetargi nie przyniosły # rezultatu.

Gmina Sadki w 2018 roku kupiła równiarkę drogową. Sprzęt ten miał służyć gminie do równania terenu na nieutwardzonych drogach, zniszczonych zwłaszcza po sezonach zimowych. Niestety, już na początku okazało się, że nie był to trafiony zakup. Równiarka kosztowała 344 tys. 252 zł. Był to sprzęt używany z 2004 roku, z krótką tylko 3-miesięczną gwarancją. Równiarka zepsuła się i stoi nieużywana. Wójt podjął decyzję, że gmina nie będzie inwestować we własny sprzęt, ale będzie zlecała jednak usługi równania dróg firmom zewnętrznym. W związku z tym, równiarka została wystawiona na sprzedaż w ogłoszonym przetargu.

Zgodnie z zapowiedziami, pierwszy przetarg został ogłoszony na początku maja. Została wystawiona za 170 tys. zł Na tyle wartość sprzętu wycenił powołany rzeczoznawca. W ofercie napisano, że równiarka jest niesprawna po awarii silnika, nie można uruchomić silnika, ani sprawdzić czy spełnia ona swoje funkcje jako równiarka. Nie znalazł się niestety żaden chętny, który kupiłby ten sprzęt za połowę jego wartości. Przetarg został unieważniony. Na początku czerwca przetarg został ogłoszony po raz drugi. Tym razem gmina zaproponowała niższą o 10 tys. zł cenę - 160 tys. zł. I tym razem nie wpłynęła żadna oferta.

Drugi przetarg unieważniono. Nie wszystkim podoba się taka polityka. Część radnych rady gminy w Sadkach informowała, że ich zdaniem sprzedaż nie jest dobrym pomysłem, bo wiele sołectw potrzebuje równania w nich dróg dwa razy do roku. Na razie gmina pozostaje nadal z niesprawnym sprzętem, którego wartość spada.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    w. wszysto sprzedam , w dniu 05-07-2022 18:47:44 napisał:

    Przekazać za darmo do Kowalefka

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa hal
Budowa magazynów
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)