Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

03 września 2020

Dzieci marzły podczas zajęć. "Sale nie były wietrzone co godzinę, a przez całe lekcje"

1 września uczniowie wrócili do szkół. Internauta podzieliła się z nami problemem, #który zauważyła w jednej ze szkół na gminy Szubin. Treść wiadomości poniżej.

MEN wprowadziło nowe wytyczne w szkołach od 1 września. Konieczne jest wietrzenie sal lekcyjnych co godzinę.... tutaj pragnę wskazać na brak zastosowania się do tych wytycznych w naszej szubińskiej dwójce. A mianowicie sale nie były wietrzone co godzinę, a przez całe lekcje. To przy spadku temperatury w dniu 2 września zmusiło dzieci do używania podczas lekcji wierzchnich okryć i marznięcia podczas zajęć. Z tego, co mi wiadomo, sale powinny być wietrzone podczas przerw. Zastanawiam się, czym podyktowane są takie działania? Czy chodzi o to, żeby dzieci zaczęły chorować, a nauczyciele mogli przejść jak najszybciej na online? ....Bo z pewnością nie jest to podyktowane dobrem uczniów i samych nauczycieli.....

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 14 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (29) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (21)

  Seba100, w dniu 03-09-2020 20:40:41 napisał:

  Internautka zwróciła uwagę na istotny problem, który mam nadzieje, skłoni osoby odpowiedzialne do refleksji. Kochani nauczyciele więcej nie zawsze oznacza lepiej, a dobro dzieci powinno być wartością pierwszoplanową

  odpowiedz

  • -4 (18)

  zorientowany, w dniu 03-09-2020 21:29:08 napisał:

  Drogi Internauto, przeczytaj ze zrozumieniem wytyczne, zorientuj się dokładnie w sytuacji, a później zabieraj głos!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (37)

  Też rodzic, w dniu 03-09-2020 21:45:46 napisał:

  Widzę, że niektórzy kochający rodzice już trzęsą gaciami, że będą musieli zająć się własnymi dziećmi. Żałosne! Jako rozsądny rodzic proszę, aby sale były wietrzone cały czas. A rodziców dzieci, które marzną, proszę o zakupienie odpowiedniej odzieży. Jeśli niektórzy jeszcze nie zauważyli, zbliża się jesień, więc koronki i krótkie spodenki trzeba odłożyć do szafy. Życzę zdrowia nie tylko fizycznego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (28)

  Szubiniak , w dniu 03-09-2020 22:38:58 napisał:

  Nie wiem kto jest gorszy. To pokolenie rodziców czy ich pociechy. Jeszcze 15-20 lat temu dzieciaki w kurtkach siedziały w kurtkach przy minus 20 stopniach na zewnątrz. Szkoły nie były docieplone, a okna nie były wymienione. I jakoś nikt nie narzekał. Internet i smartfony to według mnie przekleństwo dzisiejszych czasów. Rodzice tak samo jak i ich dzieci są od nich uzależnione. Technologia jest dobra, tylko trzeba umieć z, niej korzystać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (9)

  szyplast, w dniu 04-09-2020 00:40:07 napisał:

  Bo trzeba otwierać okna w trybie ciepłym! Po rozwarciu skrzydła, klamkę należy ustawić pod kątem 45 stopni względem poziomu. Wówczas mimo, że okno będzie otwarte na oścież, dostające się do wnętrza pomieszczenia powietrze będzie miało temperaturę 22-23 stopnie.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Ja , w dniu 04-09-2020 09:40:21 napisał:

  Drodzy rodzice nie przesadzajcie z tym wietrzeniem przecież nie ma mrozów w domach też macie okna pozamykane bo jest 20stopni Dzieci powinny się hartować Podam przykład syn do 7 roku życia woecznie przeziebiony Jak zaczął trenować piłkę i latał w deszczu czasem w temp 5stopni to problem zniknął organizm się przyzwyczaił A tak byle wiaterek i chory

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Knab, w dniu 04-09-2020 09:40:37 napisał:

  Otwarte okna podczas lekcji nie są problemem tylko Szubina. Nakielska 4 też wietrzy sale podczas lekcji. Dzieciaki mówią że jest zimno. Proponuję włączyć myślenie osób odpowiedzialnych za dzieci w szkole

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (14)

  uczen, w dniu 04-09-2020 10:05:51 napisał:

  Nie wiem dlaczego nauczyciele są tak znienawidzeni. Czy to są rodzice którzy nie radzili sobie w szkole i uraz został im na całe życie? Czy może boją się że sami będą musieli uczyć a przerasta ich materiał z podstawówki? Każdy ocenia nauczycieli przez dwa miesiące wakacji. Proponuję przekształcić się i byćnauczycielem. Wielu marudzi że na kolanach musi kłaść bruk, że hałas na hali produkcyjne czy upierdliwy klient przy kasie. Tam tylko dzieci, które są spokojne, grzeczne i dobrze wychowane. Jest ciepło, są wycieczki klasowe za darmo dzieci wtedy dostają piłkę a nauczyciel leży na leżaku. Wieczorem o 2200 jest cisza nocna i wszyscy zasypiają w swoich łóżeczkach to też czas na wyjście kadry na miasto. Jest wiele kursów mozna zostać super nauczycielem i nic nie robić. Pamiętajmy że tam gdzie nas nie ma i na czym się nie znamy jest najlepiej....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (19)

  ja, w dniu 04-09-2020 11:57:38 napisał:

  Najbardziej to żal tych dzieci bo mają pierdolniętych rodziców.Nie posrajcie się z tymi gówniakami.Przypomnijcie sobie jak było jak wy chodziliście do szkoły.Wszystko wszystkim pasowało a teraz sraczka z byle czego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Stary Wiarus., w dniu 04-09-2020 13:18:19 napisał:

  gdyby głupota miła skrzydła itd itd. nadgorliwy gorszy od .......itd.itd.

  odpowiedz

  • 2 (10)

  Nauczyciel , w dniu 04-09-2020 14:04:00 napisał:

  Jestem nauczycielem i okna są otwarte cały czas w czasie zajęć bez względu na pogodę czy też koronawirusa

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (12)

  nauczyciel, w dniu 04-09-2020 16:59:35 napisał:

  Okna muszą być otwarte, bo wystarczy jeden nieumyty śmierdziel w klasie, żeby reszta się musiała dusić ze smrodu. Wspaniali rodzice, zadbajcie o higienę swoich cudownych dzieci. Niewyprane modne ciuchy śmierdzą, a żaden cud-lakier nie ukryje żałoby pod pazurami.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (12)

  Alex, w dniu 04-09-2020 17:29:43 napisał:

  Mądre posunięcie ze strony belfrów, przeziębić dzieci jak najszybciej to szybciej będą mieli znowu wolne hehe. Mogą być w końcu nieprzyzwyczajeni do pracy stacjonarnej w szkole po kilku miesiącach obijania się. No tak, byle do ferii zimowych hehe, po drodze święta jedne drugie sylwek itp. Po co czekać, przeziębimy ich to wolne będzie od razu bo powiemy że ma ktoś objawy i ciach znowu urlop.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  uczeń, w dniu 04-09-2020 18:05:31 napisał:

  Mam jeszcze jedną uwagę co do wietrzenia, dotyczy ona higieny osobistej niektóre dzieci są po prostu zaniedbane i ........., a druga część używa w nadmiarze perfum i dezodorantów z biedronki co też co prawda mniej ale wpływa na komfort wspólnego przebywania w małych zamkniętych pomieszczeniach. Lepiej więc wietrzyć i nie bać się świeżego powietrza dopóki cukrownia nie rozpocznie kampanii.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Marta, w dniu 04-09-2020 21:41:15 napisał:

  W Szkole nr. 3 w Nakle dzieciom nie wolno wejsc do szkoly przed godzina 8. Stoja przed szkołą w deszczu ....kolejny dzień. Pos szkołą mnustwo aut i grupy dzieci. Mało to bezpieczne. A szeroko otwarte okna w klasach to standard. Nie dosc że zmokli to jeszcze sie wietrza. Część juz chora....czasem mam wrażenie ze o to chodzi. Masakra. Moze kadra pedagogiczna z dyrekcją postoi w zimnie i deszczu na zewnątrz.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Smakowita 450g
2,99PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Cytryna
3,99PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)