Dziś mamy 24 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2021

Dzieci poznały zawód bibliotekarza. Gość dostał wyjątkowy prezent

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Na zaproszenie p. Anny Żmudzińskiej i grupy# "Biedronek", dnia 28 kwietnia przedszkole Dobre Ludki w Sadkach odwiedziła p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach Joanna Brzozowska .

Celem tej wizyty było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza. Podczas zajęć 6 latki dowiedziały się co to jest kapitałka, UKD czy karta katalogowa oraz do czego służy katalog. Poznały też budowę książki. Ponadto każdy z przedszkolaków mógł samodzielnie opisać swoją książeczkę. Pani Joanna opowiedziała też o procesie opisywania egzemplarzy zanim trafią do wypożyczenia. Okazało się, że dzieci mają bardzo dużo wiedzą o książkach i bibliotece. Wielu z nich jest już zapisanych do sadkowskiej książnicy i bardzo chętnie wypożycza ulubione lektury. Warsztaty stały się inspiracją do wspaniałej zabawy w bibliotekę. Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły pani bibliotekarce laurkę i zakładkę do książek.

Materiał: Joanna Brzozowska - GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)