Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

04 października 2021

Dzień Geografa. Licealiści wzięli udział w ciekawej konferencji

fot. pow.

fot. pow.

Dzień Geografa decyzją Komitetu Nauk Geograficznych PAN od# 2013 roku obchodzony jest 23 kwietnia.

W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne i w konsekwencji zdalne nauczanie, obchody Dnia Geografa w Krzywoustym zostały przesunięte na okres wczesnej jesieni. W sobotę 2 października 2021 r. uczniowie klasy 1 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią obchodzili Dzień Geografa naukowo, podczas konferencji geograficznej. W sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski wysłuchali i obejrzeli cztery prezentacje multimedialne z zakresu geografii fizycznej i krajobrazu antropogenicznego przygotowane przez uczniów klas trzecich. Wygłosili je: Wiktoria Piotrowska - Nadnoteckie moreny czołowe, Hubert Olszewski - Rezerwaty przyrody okolic Nakła nad Notecią, Maria Liedke - Obserwatorium astronomiczne w Niedźwiadach i Jan Darul - Kanał Bydgoski.

W drugiej części konferencji miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród oraz okolicznościowych dyplomów zwycięzcom szkolnego konkursu geograficznego dla klasy pierwszej z rozszerzoną nauką geografii. Konkurs wygrał Jan Przytarski, drugie miejsce ex aequo zajęli Marcel Czerwonka i Mateusz Pokojski, a trzecie Marcel Gryniewicz – wszyscy z klasy 1ag . Nagrody wręczyli: wychowawczyni klasy Beata Tomaszewska i nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane i przeprowadzone w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Holistyczne podejście do geografii w Krzywoustym” finansowanych przez Powiat Nakielski.
Święto geografów popularyzowało i podkreśliło znaczenie geografii jako nauki i dało poczucie, że to geografia pomaga zrozumieć świat globalnie i lokalnie, że jest ważna, potrzebna i nie tylko czysto naukowa.

Materiał: Andrzej Kinderman - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 158 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)