Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2023

Festyn rodzinny „Bądźmy razem”. Nie zabrakło mieszkańców powiatu

fot. Wiesław Kajdasz

fot. Wiesław Kajdasz

Moc atrakcji dla kilku tysięcy dzieci czekała w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku# w Myślęcinku podczas festynu rodzinnego „Bądźmy razem” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Tradycyjnie było to święto wszystkich najmłodszych, którzy ze swoimi rodzicami i opiekunami mogli spędzić czas na zabawie oraz edukacji. Na scenie można było zobaczyć m.in. Jurka Paterskiego czy utalentowanych muzyków z Pałacu Młodzieży. – To czas promocji rodziny, jej niepowtarzalności – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła. – Z drugiej strony kładziemy nacisk na bezpieczeństwo, mówiąc o zagrożeniach, które czyhają w najmniej oczekiwanych momentach – dodał dyrektor diecezjalnej Caritas.

Największej instytucji charytatywnej w polskim Kościele od zawsze zależy na radości oraz szczęściu najmłodszych. – Ideą tego całkowicie charytatywnego przedsięwzięcia, jest podkreślenie roli rodziny, wartości wspólnie spędzanego czasu i aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami, także tych przybyłych z Ukrainy – dodała s. Aleksandra Mikołajczak ISSM, koordynator wolontariatu w Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Wydarzenie może być realizowane dzięki wsparciu darczyńców, jak i wolontariuszy. – Jak zawsze podczas takich festynów, zapewnionych jest wiele atrakcji artystycznych, sportowych, ekologicznych, edukacyjnych, zarówno dla dzieci i dorosłych – dodała s. Aleksandra. – To czas na wspólną zabawę, okazja do oderwania się od obowiązków, a także pracy. Dla nas – wolontariuszek Caritas – to również możliwość bycia z innymi i pomagania im. Kiedyś korzystaliśmy z tych atrakcji jako uczestnicy, dziś jesteśmy zaangażowane od strony organizacyjnej, umożliwiając innym zabawę – powiedziały mama Katarzyna i córka Maja Dobosz z Nakła nad Notecią.

Caritas przygotowała również dwa tysiące okolicznościowych paczek. – Uśmiechy na twarzach najmłodszych i ich zadowolenie to najlepszy dowód na to, że ten festyn sprawia wiele radości – dodały Katarzyna i Maja Dobosz. – A wszystko ukierunkowane jest na miłość, którą jest sam Jezus Chrystus. To z Niej wszystko wypływa – podsumował dyrektor Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Dwunasta edycja festynu rodzinnego „Bądźmy razem” nawiązywała również do obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Matki.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)