Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Grecka przygoda dobiegła końca. Uczniowie na dwutygodniowych stażach

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 26 maja nasza fantastyczna dwutygodniowa grecka przygoda# dobiegła końca.

Zanim wróciliśmy do domów bardzo aktywnie spędziliśmy drugi tydzień zawodowych staży w Salonikach. Byliśmy na praktycznych zajęciach w schronisku dla bezpańskich zwierząt, gościliśmy w gospodarstwie ekologicznym, gdzie zapoznaliśmy się z systemem jego zarządzania oraz metodami produkcji opartymi na naturalnych substancjach i procesach, odwiedziliśmy również prywatną stajnię, w której podziwialiśmy konie rasy hiszpańskiej.

W tym tygodniu pogoda wyjątkowo nam dopisywała, dlatego dwukrotnie relaksowaliśmy się na przepięknej plaży Perea nad Morzem Egejskim. Odważniejsi, oprócz kąpieli słonecznych zażywali również wodnych.

Wieczorami dużo spacerowaliśmy, podziwiając zabytki miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć mury obronne i baszty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, klasztor Vlatadon, przy którym zachwyciły nas woliery z różnymi gatunkami ptaków i zwierząt. Oprócz tego podziwialiśmy katedrę św. Dymitra, patrona Salonik.

Na koniec naszego pobytu odbyło się podsumowanie projektu. Wszyscy uczestnicy jednomyślnie podkreślili, że był to czas, niezwykłych i niezapomnianych doświadczeń, przy okazji których można było doskonalić różnorodne umiejętności, a głównie ze znajomości języka angielskiego.

Materiał: Zofia Perdoch, Zofia Senska, Zofia Zabrocka, Martyna Chylewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)