Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2022

III Mistrzostwa Polski Strażaków. Startowali funkcjonariusze z regionu

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 7 sierpnia 2022 roku w miejscowości Kraśnik w województwie# lubelskim odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Triathlonie.

Zawody w dyscyplinie sportowej jaką jest triathlon zorganizowano w Kraśniku po raz dziewiąty. Chęć udziału na dystansie olimpijskim zgłosiło 113 zawodników z czego ponad 30 stanowili strażacy z całej Polski.

Do walki na trzech etapach 1,5 km pływania, 40 km roweru oraz 10 km biegu zostali oddelegowani również funkcjonariusze z województwa kujawsko-pomorskiego. Do reprezentacji powołano: st.kpt. Bartosza Walkowiaka z KP PSP Nakło, st.asp. Łukasza Kriegera z KP PSP Sępólno Krajeńskie oraz mł.asp. Krzysztofa Łopuszyńskiego z SP PSP w Bydgoszczy.

W wyśmienitej formie zaprezentował się strażak z Sępólna Krajeńskiego, który wygrał wśród strażaków i zdobył tytuł Mistrza Polski PSP z czasem 1:57:08. Strażak ze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy wywalczył ostatnie miejsce na podium z czasem 2:06:38. Funkcjonariusz nakielskiej komendy st.kpt. Bartosz Walkowiak ukończył rywalizację na 15 miejscu z czasem 2:23:53 poprawiając swój zeszłoroczny start na Lubelszczyźnie o 8 minut. Zawody nad zalewem w Kraśniku obyły się na wysokim poziomie sportowym uczestników oraz w atmosferze bardzo dobrego przygotowania organizatorskiego.

Materiał: st.kpt. Bartosz Walkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)