Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2020

Jesienne popołudnia z e-Szkołą. Przedstawiamy aktualny plan zajęć

Fot. Filip Kowalkowski

Fot. Filip Kowalkowski

Jakie były skutki upadku powstania listopadowego? Czego dotyczą prawa Mendla? Jaką #funkcję pełni zaimek? Co kryje się pod pojęciem tolerancji? Jakie zadania czekają na teście maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy aktualny plan zajęć.

Nasz e-szkoła proponuje wiele ciekawych zajęć między innymi z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka niemieckiego i angielskiego. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wierzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Poniedziałkowe (9 listopada) spotkanie z e-Szkołą rozpoczynamy lekcją języka polskiego. Tematem będzie literacki obraz artysty i jego człowieczeństwa. Uczniom, którym problemy sprawia gramatyka rodzimego języka polecamy zajęcia poświęcone zaimkom. Zapraszamy także na lekcję wiedzy o społeczeństwie, podczas której mowa będzie o tolerancji i sposobach rozwiązywania konfliktów. Na zakończenie dnia proponujemy zajęcia z historii. Uczniowie przeniosą się wirtualnie za ocean, by dowiedzieć się, jak żyli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku.

O uzależnieniach i wypadkach w języku angielskim nauczymy się mówić we wtorek (10 listopada). Tego popołudnia polecamy także lekcję historii poświęconą skutkom upadku powstania listopadowego. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia zajęć z matematyki. Będzie to okazja, by rozwiązać przykładowe zadania z zakresu kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa, które mogą pojawić się na egzaminie na poziomie rozszerzonym.

W środę (11 listopada) Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia zajęcia nie odbędą się.

Zapraszamy na cotygodniowe, czwartkowe (12 listopada) spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim. Tematem rozważań będzie radość dnia codziennego. W programie także lekcja języka polskiego, podczas której omawiana będzie druga część „Dziadów” wieszcza narodowego Adama Mickiewicza oraz zajęcia z biologii, których tematem będą mutacje genowe. Miłośnikom reakcji chemicznych polecamy lekcję poświęconą łączeniu kwasów z tlenkami metali i reakcjami zasad z tlenkami niemetali.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (13 listopada) proponujemy lekcję fizyki. Uczniowie dowiedzą się, jak powstają wyładowania elektryczne. O prawach Zapraszamy na zajęcia z gramatyki języka niemieckiego i angielskiego. W programie także biologia. Lekcja będzie okazją, by dowiedzieć się kim był Gregor Mendel i poznać reguły dziedziczenia cech.

· Plan zajęć w bieżącym tygodniu 

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, 

· edupolis.pl,

· kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt także w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Powrót uczniów do szkół w nowym roku szkolnym wymusił zmianę formuły e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa hal
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)