Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Klasa patronacka, czyli nowe spojrzenie na ekonomię i rachunkowość w „Staszicu”

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią w dniu 19 czerwca 2022 r. została podpisana umowa patronacka pomiędzy szkoła, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią. Utworzona Klasa Patronacka to nowe ujęcie ekonomii w tradycyjnym technikum ekonomicznym i technikum rachunkowości.

Rachunki... Ekonomia... Pieniądze... Monety... Banknoty… Kiedyś ludzie wierzyli w magiczną moc. Dzisiaj ta moc to liczby. Liczby, które określają finanse. Im bardziej umiecie panować nad liczbami, tym większy wpływ macie na rzeczywistość. A te liczby to pieniądze... Czyli rachunkowość, ekonomia... I sukces...

Na drodze do sukcesu warto zwrócić uwagę na technikum ekonomiczne i rachunkowości w Staszicu. To szansa na poznanie sztuki zarządzania pieniędzmi. To rozszerzony angielski i okno na świat. To patronat Banku Spółdzielczego i wsparcie dydaktyczne oraz możliwość praktyk otwierających ścieżkę kariery zawodowej. To też kształcenie ogólne, które daje najszersze horyzonty! Umiejętność operowania finansami przyda się wszędzie. Dobra ekonomia, ważna ekonomia, najważniejsza w życiu każdego człowieka.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, na kierunkach technik ekonomista i technik rachunkowości szkoła od nowego roku szkolnego 2022/2023 będzie realizowała następujące rozszerzenia: języka angielski i drugi przedmiot do wyboru.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)