Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

11 września 2021

Kolejny dzień pobytu w Grecji. Uczniowie popłynęli w rejs

fot. powierzone

fot. powierzone

Kolejny dzień pobytu w Grecji uczniowie z ZS CKR w # Samostrzelu rozpoczęli wizytą w stadninie koni, gdzie wzbogacili swoją wiedzę w zakresie hipoterapii.

 Dodatkowo każdy ze stażystów miał okazję nauczyć się elementów woltyżerki oraz prawidłowego zakładania siodła. Uczniowie byli niezwykle zaciekawieni zajęciami, które pozwoliły na bliski kontakt z końmi. Wieczorem udali się na zwiedzanie Salonik. Tego dnia  atrakcją były jedne z najcenniejszych w tym mieście zabytków architektury wczesnego chrześcijaństwa – Rotunda, Łuk Galeriusza oraz Kościół św. Zofii. Po drodze udało się zobaczyć wiele ciekawych zakątków miasta. Zza chmur na horyzoncie wyłoniła się mityczna góra Olimp.

Następnego dnia stażyści udali się do akademii Top Dogs CanineTraining, zajmującej się treningami zwierząt towarzyszących. Poznali szczegółowo tajniki wychowania psów, a także mieli okazję spróbować swoich sił w nauczaniu czworonogów podstawowych komend. Po obiedzie uczniowie, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, popłynęli w rejs statkiem na pobliską plażę Perea. Spędzili czas nurkując, grając w piłkę oraz opalając się. Wszyscy wrócili do hotelu szczęśliwi i pełni wrażeń.

materiał: Agata Grochowska, Wiktoria Wachowska, Maria Jagodzińska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)