Konkurs "Poliglota". Rywalizowali uczniowie z 10 szkół

fot. Agnieszka Andrzejewska
12 marca 2025 r. o godzinie 09.00 w # Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota”.
Miło nam było przyjąć zgłoszenia z 10 szkół podstawowych. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów i opiekunów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. "Dzieci Potulic" w Potulicach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Blechacza w Olszewce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz Zespołu Szkół w Występie.
Uczestnicy pisali dwa testy: język angielski poziom rozszerzony, język niemiecki poziom podstawowy. Każdy test składał się z III części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych.
Laureatami XVI edycji Powiatowego Konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota” zostali:
I miejsce – Karolina Idzik: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
II miejsce – Natalia Nowak: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
III miejsce – Franciszek Pieńkowski: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza
Wicestarosta Nakielski, pan Michał Dubkowski, wręczył dyplomy.
Nagrody i drobne upominki zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu
Gratulujemy młodym „poliglotom”. Dziękujemy nauczycielom, opiekunom, rodzicom i dyrektorom, za przygotowanie uczniów i umożliwienie przybycia na konkurs.
Zapraszamy za rok.
materiał: Agnieszka Andrzejewska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













Czytaj również
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)