Dziś mamy 21 marca 2025, piątek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2025

Kujawsko-pomorska młodzież. Kreatywna, ambitna, zaangażowana

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zajęcia sportowe i taneczne, programowanie i robotyka, warsztaty artystyczne,# wyjazdy na obozy, do kin i teatrów – na realizację projektów dla dzieci młodzieży przekazujemy z marszałkowskiego budżetu obywatelskiego 70 mln złotych. Granty są przyznawane za pośrednictwem lokalnych grup działania. Nabory wniosków są już otwarte! Działania dla dzieci i młodzieży.

– Ideą projektu jest to, żeby młodzi ludzie sami wskazali, czego potrzebują i zdecydowali, na co przeznaczyć te środki – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Zależy nam na tym, aby stworzyć przestrzeń, która będzie spełniała oczekiwania dzieci i młodzieży oraz inspirowała ich do dalszego rozwoju. Gorąco zachęcam do zgłaszania inicjatyw w lokalnej grupie działania.

Maksymalny poziom dofinansowania w ramach naszego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 wynosi 95 proc. wartości projektu, maksymalna wysokości grantu to 100 tys. złotych.


Działania dla dzieci i młodzieży
• na lata 2023-2029 przeznaczono 70 mln złotych
• granty dla 700 klubów młodzieżowych dla młodych mieszkańców w wieku 6-24 lata
• maksymalna wysokości grantu to 100 tys. złotych
• dodatkowe informacje: Kamila Kołoszko, kierownik Biura ds. RLKS, tel. 56 652 18 07

Znajdź swoją LGD, sprawdź harmonogram, zadzwoń lub umów się na spotkanie

• Nabory wniosków ogłaszanych przez LGD-y
• Lista LGD-ów z kontaktami

W Kujawsko-Pomorskiem działa 27 lokalnych grup działania, obejmujących swoim zasięgiem całe nasze województwo. Wspierają one oddolne inicjatywy zwiększające aktywność społeczną, rozwój lokalnych usług i infrastruktury, tworzenie nowych miejsc pracy, ochronę środowiska oraz dziedzictwo kulturowe. Perspektywa finansowa 2021-2027 jest kolejną, w której lokalne grupy działania realizują wspólnie z samorządem województwa marszałkowski budżet obywatelski.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)