Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

Młodzież nie narzeka na nudę. Staże w Grecji cennym doświadczeniem

fot. powierzone

fot. powierzone

Za nami pierwszy tydzień pobytu w Grecji. Czas mija nam tu bardzo szybko, na nudę nie narzekamy, #bo ciągle czegoś nowego i w dodatku ciekawego doświadczamy. Ostatni weekend też dostarczył nam wielu pięknych emocji.

W sobotę, wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Meteorów, gór, na szczytach których znajdują się klasztory. Urzekają one swoją architekturą i wyglądają, jakby zawiesił je ktoś w chmurach. Ze względu na swój osobliwy charakter zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to, podobnie jak większość innych zwiedzających, nas również oczarowało niezwykłymi, zapierającym dech w piersiach, widokami. Wszystkie staraliśmy się utrwalić na fotografiach.

Nie mniej wrażeń dostarczyła nam niedzielna wyprawa. Najpierw wybraliśmy się do Edessy, rezerwatu przyrody, w którym największy podziw wzbudził spływający kaskadą z wysokiego klifu w kierunku zielonej równiny 70-metrowy wodospad. Przy okazji zwiedziliśmy także niewielką jaskinię pierwotną. Po świetnych chwilach spędzonych w Edessie udaliśmy się malowniczą drogą do miejscowości Pozar, gdzie znajdują się źródła termalne. Tutaj relaksowaliśmy się, rozkoszując kąpielami w krystalicznie czystej wodzie o temperaturze 37 stopni.

Materiał: Aleksander Leks, Nicole Pater, Joanna Pokojska / ZSCKR w Samostrzelu

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)