Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Nakielscy uczniowie łamali sowieckie szyfry. Towarzyszył im prezes IPN

Instytut Dziedzictwa Narodowego zorganizował przejazd ciężarówką #po całej Polsce, aby zaprezentować Polakom grę komputerową pt. „Gra Szyfrów”. Jednym z dwudziestu przystanków była przystań w Nakle.

Ciężarówka naszpikowana elektroniką zawitała do nakielskiej przystani 21 września. Tam mieszkańcy Nakła, mieli okazje poznać grę pt. „Gra Szyfrów”, której nadrzędnym celem jest edukacja historyczna. Przyjazd samochodu ciężarowego jest etapem projektu „MEiN” pt. „Gry w edukacji”, w ramach którego wystawa mobilna odwiedzi w sumie 20 miast w całej Polsce. Akcji towarzyszył prezes IPN – Karol Nawrocki, którego można było spotkać na przystani o 14:00. Wystawa została rozstawiona od 10:00 i była skierowana głównie do młodzieży szkolnej, która przyjeżdżała na przystań nakielską, aby zapoznać się z produktem IPN.

Sama gra, jest tzw. grą przygodową, gdzie gracz wciela się w postacie, które przyczyniły się do zniszczenia sowieckiego pociągu pancernego, podczas walk o Korosteń w 1920 roku. Gracz bierze udział w czterech poziomach gry, gdzie kolejno: łamie sowiecki szyfr, włamuje się do zajezdni tramwajowej, otwiera sejfu i przeprowadza sabotaż szyn kolejowych. Przygoda jest przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby (czyli gracz widzi grę z „oczu” wirtualnego bohatera).

Sama gra jest dostępna za darmo na platformie Steam i z aplikacji na telefony: App Store czy Sklepu Play. Gra się ukazała na komputery osobiste z systemem Windows i smartphone'ach.

Oceń artykuł: 9 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -3 (3)

    kuba, w dniu 22-09-2022 09:51:06 napisał:

    Cały program jest do pobrania w internecie .

    odpowiedz

    • 3 (3)

    Krytyk Społeczny , w dniu 22-09-2022 17:16:18 napisał:

    Prezesa IPN zapraszam do UG i przedstawienia urzędnikom- w tym Burmistrzom miasta stanowiska w zakresie zakazu propagowania komunistycznych symboli .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)