Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Napisały nową wersję „Czerwonego Kapturka” w języku angielskim

fot. pow.

fot. pow.

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego przy ZS im. S. Staszica wzięły udział w# zajęciach pozalekcyjnych, w ramach których napisały w języku angielskim nową wersję „Czerwonego Kapturka”. Książeczka dedykowana jest młodszym koleżankom i kolegom uczącym się w szkole podstawowej oraz przekazana zostanie nauczycielom języka angielskiego w szkołach podstawowych na terenie powiatu nakielskiego.

Zajęcia odbywały się w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu finansowanego przez Starostwo Powiatowe i zatytułowanego „Kreatywność przede wszystkim!” Po całym procesie przygotowania oprawy graficznej oraz druku możemy podziwiać pierwsze efekty ich pracy!

Działania podjęte w ramach projektu miały na celu stworzenie uczniom okazji do rozwoju wyobraźni, nieszablonowego myślenia, innowacyjności oraz samodzielności, co wpisywało się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/21.

Projekt sam w sobie był działaniem innowacyjnym, ponieważ polegał na współpracy szkoły, jej organu prowadzącego oraz jednostki doskonalenia nauczycieli.

Koordynator projektu zaprosił do współpracy doradczynie metodyczne przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli, które przygotowały oprawę metodyczną do książeczki. Na stronie KP CEN można znaleźć scenariusze zajęć opartych na pracy z książeczką, a ona sama opatrzona została dodatkiem, w którym zamieszczono ćwiczenia w formie tradycyjnej, jak i online. Książka w formacie PDF jest również dostępna na stronie internetowej placówki.

Sama książeczka napisana została przez uczennice w taki sposób, aby uczniowie szkoły podstawowej mogli wystawić ją w formie sztuki teatralnej.

Autorkami książeczki ‘Little Red Wolfy Hood’ są Zuzanna Gamalska i Julia Mazgaj. Ilustracje przygotowane zostały przez Zuzannę Gamalską i Oliwię Żywicką. W ramach projektu napisane zostały jeszcze dwie książki, które zostaną opublikowane już wkrótce.
Koordynator projektu, Joanna Betscher, pragnie podziękować swoim uczniom za zaangażowanie i chęć współpracy, doradczyniom metodycznym za wsparcie przy przygotowaniu scenariuszy i zadań, panu Piotrowi Benenowskiemu za oprawę graficzną książeczki, oraz członkom Zarządu Rady Powiatu Nakielskiego za przyznanie grantu na realizację tego projektu.

Materiał: Joanna Betscher - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 14 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)