Dziś mamy 16 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Niepokorny plażowicz otrzymał mandat. Mieszkaniec powiatu nakielskiego opuścił teren kąpieliska

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Przypominamy, że na strzeżonych kąpieliskach czuwający nad# bezpieczeństwem ratownicy mogą poprosić wypoczywających o konkretne zachowanie, mogą nawet wyprosić z terenu kąpieliska.

Ratownik decyduje czy można korzystać z kąpieli w rejonie jego nadzoru – swoją decyzje ogłasza poprzez wywieszenie odpowiedniej flagi - biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie kąpieli,

W przypadkach zagrożenia (np. nagła zmiana pogody) ratownik może wywiesić czerwoną flagę zakazując dalszej kąpieli.

Ratownik jest po to, by strzec bezpieczeństwa kąpiących, ale nie jest opiekunką do dzieci, zatem to na rodzicach ciąży obowiązek obserwowania swojego dziecka, gdy wejdzie do wody.

Do obowiązków ratownika należy również prewencyjne działanie – zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym.

Kwestie bezpieczeństwa na kąpieliskach reguluje m.in. Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych

Ratownik jako osoba zatrudniona przez zarządzającego obszarem wodnym ma pełne prawo do:

Art. 6. Zarządzający wyznaczonym obszarem wodnym lub osoba przez niego upoważniona może nie wpuścić na ten obszar osoby lub żądać opuszczenia przez nią tego obszaru, jeśli zachowanie osoby wyraźnie wskazuje, że znajduje się ona w stanie nietrzeźwości lub jest pod wpływem środka odurzającego.

Przypominamy również, że nie można pływać kajakiem rowerkiem wodnym itp. po „kilku głębszych”

Art. 35. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi w ruchu wodnym statek lub inny obiekt pływający, niebędący pojazdem mechanicznym, podlega karze grzywny.

Niestety nie wszyscy potrafią zachować się na kąpieliskach, a na zwrócenie im uwagi przez ratowników reagują niepotrzebną agresją. W niedzielne popołudnie 25-letni miejszkaniec jednej z miejscowości z gminy Kcynia, który przybył na plażę w Kobylcu swoim głośnym i wulgarnym zachowaniem zakłócał tam obecnym wypoczynek. Kiedy ratownicy zwrócili mu uwagę, wówczas agresję słowną skierował w ich kierunku. Takie zachowanie nie jest tolerowane i w każdym podobnym przypadku ratownicy mogą liczyć na policjantów. Awanturnik wraz z policjantami opuścił plażę i otrzymał mandat karny z art 51 KW.

Przypominamy, że kto zakłóca porządek publiczny, naraża się na mandat w wysokości do 500 złotych, a w przypadku skierowania postępowania na drogę sądową, grzywna może wynieść nawet 5 000 złotych

Materiał: KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  Martynka , w dniu 07-07-2022 09:08:41 napisał:

  Ciekawe co brał oprócz alkoholu, już myślałem że to w Wąsoszu, skąd był?

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Hel , w dniu 07-07-2022 10:41:17 napisał:

  Czy to ważne skąd , cham zawsze będzie chamem. Nie jednym wydaje się że wszystko im wolno,a co do zachowania to wyssane z mlekiem matki.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Szuwarek, w dniu 07-07-2022 12:42:04 napisał:

  Konkretne zachowanie czyli wsiadaj brachu do przeciekającego kajaka i wio na środek jeziora.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  patka, w dniu 07-07-2022 13:34:09 napisał:

  on to raczej wyssal z mlekiem ojca :)

  odpowiedz

  • 5 (5)

  czytelnik, w dniu 07-07-2022 14:24:01 napisał:

  Poszanowania prawa,godności bliźniego,cudzej własności muszą od dziecka uczyć rodzice,karanie nie zawsze jest srodkiem wychowawczym,jednak dyscyplinuje społeczeństwo.Za wulgaryzmy karani byc powinni wszyscy,łącznie z dzićmi,małolatami.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)