Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

Obozy harcerskie „pod lupą” służb. Kontrole i zajęcia ze strażakami

fot. KP PSP Tuchola/KP PSP Żnin

fot. KP PSP Tuchola/KP PSP Żnin

Od początku wakacji kujawsko-pomorscy strażacy szczególną opieką objęli# formy wypoczynku narażone na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi tj. obozy harcerskie.

Na terenie województwa corocznie odbywa się kilkadziesiąt obozów harcerskich. Podczas wizytacji funkcjonariusze dokonują kontroli miejsca obozowiska na podstawie zasad i procedur postępowania zawartych w „Protokole uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami z czerwca 2019 roku”. W dokumencie uzgodnione zostały zasady i procedury postępowania, które obejmują etap przygotowania do obozowej akcji letniej, czas trwania obozu, a także sytuacje zagrożenia życia i zdrowia. Nakładają one konkretne obowiązki na komendę obozu harcerskiego, Państwową Straż Pożarną i Policję.

Wizyty strażaków odbywają się zawsze na początku każdego turnusu i mają na celu rozpoznanie terenu obozu pod kątem wdrożenia i spełnienia warunków bezpieczeństwa, a ponadto: zapoznanie uczestników obozu ze sposobem alarmowania, postępowania na wypadek zagrożenia oraz sprawdzenie działania łączności pomiędzy komendantem obozu, a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP. Strażacy zapoznają się również z funkcjonowaniem leśnego obozowiska, sprawdzają wyznaczone miejsca zbiórki do ewakuacji, drogi dojazdowe dla ekip ratowniczych oraz miejsca bezpiecznego schronienia..

Podczas takich spotkań prowadzimy również działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej. Strażacy prowadzą zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w lesie czy nad wodą, a także sposobów udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz w/w działań strażacy, kontrolują pozostałe miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży zgłoszonych do bazy letniego wypoczynku MEN na terenie województwa.

Materiał: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -5 (5)

    CARAMEL JOHNSON, w dniu 26-07-2021 12:26:08 napisał:

    Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybką pożyczkę (hilltopfinance@pm.me)(hilltopfinancefirm@gmail.com)

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Test amortyzatorów
Deska elewacyjna
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Elewacje
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)