Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 października 2020

Pasowanie na czytelnika. Uczniowie złożyli ślubowanie

fot. UM Łobżenica

fot. UM Łobżenica

Tradycją szkolnej biblioteki Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w# Wiktorówku jest uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.

Uroczystość ta odbyła się 14 października. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci wysłuchały historii z książki Hanny Łochockiej pt: „Jak wróbelek, Elemelek w szkole uczył się literek”. Następnym punktem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania. Uroczystego pasowania Zakładką dokonała dyrektor szkoły, pani Wioletta Pacholec. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplom, zakładkę, magnes, plan lekcji oraz kartę młodego czytelnika. Nagrody sfinansowane zostały z programu edukacyjnego „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, w którym bierze udział nasza szkoła za pośrednictwem wychowawcy klasy I pani Doroty Turkowiak. Czytam sobie, to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci w wieku 5-7 lat. Dzieci otrzymały bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” najwybitniejszych, współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci. Serdecznie polecamy nowe książeczki i zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Materiał: Magdalena Murach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble kuchenne
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Deska elewacyjna
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Modne aranżacje
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)