Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Podsumowujemy WKTON. Tym razem gospodarze ulegli gościom

fot. MB

fot. MB

18 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim w Mroczy odbył się# XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych ”Razem przez świat”. Po trzech latach przerwy społeczność osób sprawnych inaczej była bardzo spragniona integracji, dlatego do Mroczy przyjechały licznie grupy z całego województwa, z 19 podmiotów.

Gości na mroteckiej ziemi przywitał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza - Waldemar Chudzik, który otworzył kolejny już WKTON. Głos zabrała również Mariola Piasecka - Prezes KPOR Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bydgoszczy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski, Tomasz Miłowski - Wicestarosta, Jarosław Odrobiński – Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, Jarosław Okonek – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, Marian Wiśniewski – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy, Piotr Hemmerling – Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią, Joanna Murawiec – Kierownik Referatu Obsługi Administracyjnej i Promocji UMiG w Mroczy oraz Paweł Górecki – Kierownik Referatu Obsługi Komunalnej UMiG w Mroczy, Anna Wankiewicz - Lewandowska i Łukasz Ambrożkiewicz – przedstawiciele PFRON w Toruniu, Grażyna Stachowska – Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Mroczy, Agnieszka Klebs – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mroczy oraz Natalia Ambroziak – Wicedyrektor Przedszkola "Mini Akademia".

W trakcie imprezy reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowych rywalizowali w konkursach plastycznych: malowaniem metodą kropki oraz quillingu, a także konkurencjach sportowych: slalom ze strzałem na bramkę oraz rzut do celu. Konferansjerami wydarzenia byli: Monika Wołowicz – pracownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mroczy oraz Andrzej Brzóska – pracownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz Radny RM.

W trakcie, gdy zawodnicy wykonywali swoje prace lub rywalizowali na torach sportowych, pozostali uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności śpiewu lub tańca. Byli to przedstawiciele podmiotów z: WTZ Grudziądz, WTZ Szubin, WTZ Kowalewo Pomorskie, WTZ Żnin, WTZ Liszkowo, WTZ Gołańcz, WTZ Sławkowo, WTZ Mrocza, ŚDS Gądecz, ŚDS Żnin oraz OSW Bydgoszcz. Wszystkie występy były bardzo dobrze przygotowane i niejednokrotnie zachęciły obecnych do wspólnego śpiewu i tańca.

Oprócz tego wystąpiły również: „Mroczanki”, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Mroczy oraz z Przedszkola Mini Akademia, a także "Zumba Drążno" prowadzona przez Panią Annę Żydek.

W wydarzeniu uczestniczyły również "Mroteckie Anioły" – obok ich siedziby można było podziwiać piękne maszyny. Swoje rękodzieła zaprezentowały Pani Ewa Okonek oraz Pani Marianna Werner, a u majora Witolda Błasiaka podziwiać można było sprzęt wojskowy oraz mundury.

W trakcie imprezy można było też dobrze zjeść. Przygotowane zostały ciasta, słodkości oraz kiełbaski. Czas umilało także dwóch klaunów rozdających słodkości i maskotki.

Na końcu przyszedł czas na jedną z największych atrakcji – przeciąganie liny o Puchar Burmistrza MiG Mrocza.

Tym razem jednak gospodarze ulegli gościom i wyniki przedstawiały się następująco:

1. ŚDS Więcbork
2. WTZ Gołańcz
3. WTZ Mrocza

Szkoły podstawowe również rywalizowały w przeciąganiu liny. Walczyły o duże maskotki. Pierwsze miejsce zajeła SP nr 2 z Nakła, a drugie miejsce przypadło SP Mrocza.

Na zakończenie wręczono podziękowania za pomoc oraz uczestnictwo, a także nagrodzono zwycięzców konkurencji sportowych i plastycznych.

Wyniki konkurencji:

Malowanie metodą kropki "Martwa natura"

1. Paulina Żurawska – WTZ Grudziądz
2. Justyna Stachowiak – WTZ Szubin
3. Adam Polaski – WTZ Mrocza

Quilling – wykonanie motyla

1. Magdalena Olędzka – ŚDS Gądecz
2. Anna Kuchcińska – WTZ Żnin
3. Jesicca Pacholska – SP Mrocza

Rzut do celu

1. Dorota Brylewska – WTZ Gołańcz
2. Dorota Kaczmarek – WTZ Modrzew Bydgoszcz
3. Przemysław Piotrowski – WTZ Liszkowo

Slalom ze strzałem na bramkę:

1. Nikodem Baran – SP nr 2 Nakło
2. Marcin Adamski – WTZ Żnin
3. Radosław Rybicki - WTZ Modrzew Bydgoszcz

Imprezę zamknął Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński.

Organizatorzy dziękują wszystkim za obecność, wolontariuszom Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Technikum Mundurowego w Mroczy oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji i urozmaicenia imprezy.

Materiał: Ewelina Musiał - UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)