Dziś mamy 23 stycznia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Podzielili się cennym doświadczeniem. Ciekawe sympozjum w formie zdalnej

fot. st. szer. Michał Komar

fot. st. szer. Michał Komar

Funkcjonariuszka z Zakładu Karnego w Potulicach wzięła udział on-line w# sympozjum naukowym dotyczącym różnych doświadczeń praktyków w pracy resocjalizacyjnej. Udział w tego typu wydarzeniach pozwala wzbogacać warsztat pracy i poszerzać go o kolejne perspektywy.

Zaproszenie na sympozjum

Koło Pedagogiki Resocjalizacyjnej Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Zakład Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Zarząd Główny Stowarzyszenia Penitencjarnego’’ Patronat’’ zorganizowali sympozjum dotyczące różnych doświadczeń praktyków w pracy resocjalizacyjnej. Głównym celem spotkania naukowego było podzielenie się ze słuchaczami nowatorskimi, ciekawymi i skutecznymi metodami pracy z osobami diagnozowanymi jako nieprzystosowane społecznie, lub zagrożone nieprzystosowaniem. Główny obszar zainteresowań dotyczył: indywidualnych programów oddziaływań, form pracy grupowej, programów terapeutycznych, współpracy ze środowiskiem otwartym, lub na rzecz środowiska z udziałem osób nieprzystosowanych społecznie, specyficznych programów pracy np. z osobami uzależnionymi, agresywnymi itp., wolontariatu oraz programów survivalowych, paramilitarnych, informatycznych, ekologicznych itp.

Tematyka

Tematyka sympozjum żywo dotyczy codziennej pracy więzienników, jest źródłem inspiracji do pogłębiania wiedzy i zapoznawania się z nowymi metodami pracy z osobami wykluczonymi społecznie, skłonnych do agresji, z głębokimi deficytami w taki sposób by wykorzystać ich potencjał. Tym razem zamiast edukować, sami się edukowaliśmy. W sympozjum udział wzięła mjr Agnieszka Lewandowska, kierownik działu terapeutycznego, która na co dzień pracuje z osobami z licznymi niepełnosprawnościami, wymagającymi specjalnej opieki i wsparcia terapeutycznego, ale i również wymagającymi nieszablonowego podejścia w pracy z nimi, otwartości na nowości.

Materiał: mjr Agnieszka Lewandowska, https://pedagogika.uksw.edu.pl/

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nowy taryfikator mandatów. W łatwy sposób sprawdzisz punkty karne

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i# punktów karnych. Są spore zmiany. Pamiętajcie - liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie – dzięki naszej e-usłudze lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)