Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Podzielili się cennym doświadczeniem. Ciekawe sympozjum w formie zdalnej

fot. st. szer. Michał Komar

fot. st. szer. Michał Komar

Funkcjonariuszka z Zakładu Karnego w Potulicach wzięła udział on-line w# sympozjum naukowym dotyczącym różnych doświadczeń praktyków w pracy resocjalizacyjnej. Udział w tego typu wydarzeniach pozwala wzbogacać warsztat pracy i poszerzać go o kolejne perspektywy.

Zaproszenie na sympozjum

Koło Pedagogiki Resocjalizacyjnej Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Zakład Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Zarząd Główny Stowarzyszenia Penitencjarnego’’ Patronat’’ zorganizowali sympozjum dotyczące różnych doświadczeń praktyków w pracy resocjalizacyjnej. Głównym celem spotkania naukowego było podzielenie się ze słuchaczami nowatorskimi, ciekawymi i skutecznymi metodami pracy z osobami diagnozowanymi jako nieprzystosowane społecznie, lub zagrożone nieprzystosowaniem. Główny obszar zainteresowań dotyczył: indywidualnych programów oddziaływań, form pracy grupowej, programów terapeutycznych, współpracy ze środowiskiem otwartym, lub na rzecz środowiska z udziałem osób nieprzystosowanych społecznie, specyficznych programów pracy np. z osobami uzależnionymi, agresywnymi itp., wolontariatu oraz programów survivalowych, paramilitarnych, informatycznych, ekologicznych itp.

Tematyka

Tematyka sympozjum żywo dotyczy codziennej pracy więzienników, jest źródłem inspiracji do pogłębiania wiedzy i zapoznawania się z nowymi metodami pracy z osobami wykluczonymi społecznie, skłonnych do agresji, z głębokimi deficytami w taki sposób by wykorzystać ich potencjał. Tym razem zamiast edukować, sami się edukowaliśmy. W sympozjum udział wzięła mjr Agnieszka Lewandowska, kierownik działu terapeutycznego, która na co dzień pracuje z osobami z licznymi niepełnosprawnościami, wymagającymi specjalnej opieki i wsparcia terapeutycznego, ale i również wymagającymi nieszablonowego podejścia w pracy z nimi, otwartości na nowości.

Materiał: mjr Agnieszka Lewandowska, https://pedagogika.uksw.edu.pl/

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Rozpoczyna się Triduum Paschalne. Dziś Wielki Czwartek

Wielki Czwartek rozpoczyna przeżywanie #Świętego Triduum Paschalnego.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)