Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Ponad granicami. Tydzień Edukacji Globalnej w ZSCKR w Samostrzelu

fot. powierzone

fot. powierzone

Tegoroczna edycja Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się w dniach 14-20 listopada pod hasłem Solidarnie ponad granicami.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w świecie, który jest w coraz większym stopniu globalny. Nasze życie jest coraz bardziej splecione z życiem innych ludzi na całej kuli ziemskiej. Jednocześnie zwiększają się rozbieżności i nierówność. Jest oczywiste, że globalne problemy i wyzwania – bieda, zrównoważona przyszłość, pokój i zgoda – wymagają rozwiązań ogólnoświatowych.

Edukacja globalna jest bardzo ważną odpowiedzią na rzeczywistość życia w globalnym świecie, a Tydzień Edukacji Globalnej to święto ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go na lepsze. Nasza szkoła dołączyła do grona innych szkół, organizacji młodzieżowych i instytucji oraz wszelkich zainteresowanych stron, aby się spotkać, porozmawiać oraz podnieść naszą wspólną świadomość na temat globalnych wyzwań.

Uczniowie podczas spotkania inicjującego obchody TEG dowiedzieli się, na czym polega edukacja globalna i jakie wartości leżą u jej podstaw. W czasie wystawy plakatowej pod hasłem „Globalne współzależności” młodzież zapoznała się z globalnymi wyzwaniami takimi jak, zapewnienie zrównoważonego rozwoju oraz budowanie partnerskich relacji gospodarczych i społecznych pomiędzy krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa. Podczas spotkania nie zabrakło również filmów i animacji, które zachęcały widzów do zmiany perspektywy oraz krytycznego myślenia.

Materiał: Ewa Zdrojewska-Baliniak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)