Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Pozostałe

27 września 2022 0

Dwa brązowe medale dla Pauliny Przyweckiej-Puziak. Gratulujemy!

Trwają Tbilisi 2022 European Open Championships. W najważniejszej #imprezie ciężarowej tego roku biorą udział reprezentacji naszego stowarzyszenia: Paulina Przywecka-Puziak kat. -67kg i Marta Cieslinska kat. -55kg.

(czytaj więcej)
25 września 2022 2

Tarpan Mrocza wicemistrzem Polski. Zawodnicy wrócą ze srebrnymi medalami

24 września 2022 roku odbył się finał Drużynowych# Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. O zwycięstwo w Polkowicach walczyły dwie drużyny: Tarpan Mrocza i KPC Górnik Polkowice.

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

Mistrz Polski w ZK w Potulicach. Złoto dla st.sierż.sztab. Pawła Marcinkowskiego

St.sierż.sztab. Paweł Marcinkowski zdobył pierwsze miejsce# w X Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie, które odbywały się w miniony weekend w Suchedniowie.

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Kacper Gieryk wystartował w sztafecie. Jak poszło biało-czerwonym?

Biało-czerwoni znaleźli się wśród 16 ekip, które walczyły o medale czempionatu rozgrywanego w Wollongong.

(czytaj więcej)
19 września 2022 0

Kcynianin startuje w Mistrzostwach Świata. Pierwszy wyścig już za nim!

Mieszkaniec Kcyni Kacper Gieryk startuje w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym 2022. To ogromny sukces!

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

XII Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Brązowy medal dla Dominiki z Nakła

W dniach 09-11-09-2022r odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Będzinie.

(czytaj więcej)
13 września 2022 4

Żołnierz z regionu z kolejnymi sukcesami. Nikoletta wywalczyła złoty medal

Nikoletta Dzióba w miniony weekend wywalczyła złoty medal w Lubusz Cup w kumite. Nie jest to jej pierwszy sukces sportowy.

(czytaj więcej)
11 września 2022 0

I kategoria centralna dla Alana Jagodzińskiego. Gratulujemy!

Wytrwała praca zaowocowała wielkim sukcesem szachisty z gminy #Kcynia – Alana Jagodzińskiego. Komisja Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego przyznała Alanowi pierwszą kategorię krajową centralną.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Nasi wylądowali w Splicie. Będą szlifować formę

Wylecieli z Warszawy w poniedziałkowe popołudnie# (5 września 2022), po wylądowaniu w Splicie - dali znać o sobie. Nasza ekipa na Treningowy Camp Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów.

(czytaj więcej)
06 września 2022 2

Najlepsi biegacze Wojsk Obrony Terytorialnej. Rywalizowali w Myślęcinku

3 i 4 września 2022 r. bydgoski Leśny Park Kultury i Wypoczynku# Myślęcinek gościł ponad 260 najlepszych biegaczy Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze, którzy na co dzień służą w brygadach, centrach szkoleń i Dowództwie WOT rywalizowali o tytuły najszybszych biegaczy na wymagających trasach przygotowanych przez 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę OT

(czytaj więcej)
05 września 2022 9

Wznieśli się w niebiosa! V Piknik Lotniczo-Rodzinny

Wczoraj (4 września) odbył się V Piknik Lotniczo-Rodzinny# w Minikowie. Na miejscu można było podziwiać lekkie samoloty i motolotnie, które wznosiły się w niebo.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2022 0

Gratulacje dla naszych medalistów. Z Mistrzostw wrócili z czterema krążkami

Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Monachium za nami.# Sportowcy Kujaw i Pomorza przywieźli z serca Bawarii aż cztery medale: trzy srebrne (Adrianna Sułek w siedmioboju, Iga Baumgart i Kinga Gacka w sztafecie 4 x 400 m i Monika Popowicz-Drapała w sztafecie 4x100 m) oraz jeden brązowy (Adrian Brzeziński w sztafecie 4x100 m). Dziś (29 sierpnia), podczas uroczystej części posiedzenia sejmiku, lekkoatleci odebrali gratulacje od radnych i członków zarządu województwa.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2022 0

Ogólnopolskie Igrzyskach LZS. Monika Marach najlepsza!

W Słubicach zakończyły się 25 Ogólnopolskie Igrzyska LZS#. Ciężarowcy rywalizowali w Frankfurcie nad Odrą. Indywidulanie najlepsze wyniki w punktacji Sinclaira uzyskali – Monika Marach i Michał Jaworski. Jubileuszową edycję igrzysk LZS otworzyli minister Sportu i Turystyki Poseł Kamil Bortniczuk oraz prezes Rady Głównej LZS Mieczysław Kazimierz Baszko.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2022 2

Kujawsko-pomorscy lekkoatleci z czterema medalami. Gratulujemy!

Trzy srebrne i jeden brązowy medal oraz dwa rekordy Polski #- z takim dorobkiem lekkoatleci z Kujaw i Pomorza wracają z mistrzostw Europy w Monachium.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2022 2

Rozegrano Dwubój Strzelecki. Kto stanął na podium?

W miniony weekend na terenie strzelnicy w Kowalewku zostały #przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

III Mistrzostwa Polski Strażaków. Startowali funkcjonariusze z regionu

W dniu 7 sierpnia 2022 roku w miejscowości Kraśnik w województwie# lubelskim odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Triathlonie.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Kolejny sukces naszych lekkoatletów. Reprezentacja Polski zwyciężyła!

W miniony piątek (5.08.2022r.), podczas międzynarodowego meczu# U23 Polska - Czechy - Węgry - Słowacja - Słowenia w węgierskim Győr:

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 2

Nominacje dla najmłodszych. Zawodnicy Tarpana Mrocza pojadą na mistrzostwa Europy

W środę w Ciechanowie prezes PZPC Waldemar Gospodarek# wręczył naszym młodym reprezentantkom i reprezentantom nominacje na mistrzostwa Europy do lat 15 i do lat 17. Tygodniowy turniej najsilniejszej młodzieży Europy potrwa tydzień, a rozpoczyna się już w najbliższą środę, 10 sierpnia.

(czytaj więcej)
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)