Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2021

Projekt Erasmus+ dobiegł końca. Ciekawe warsztaty i spotkania

fot. UM w Łobżenicy

fot. UM w Łobżenicy

Po tygodniach intensywnych przygotowań, Szkoła# Podstawowa w Fanianowie jako główny organizator zakończyła tydzień wirtualnej mobilności – wymianę uczniów w Polsce „Bridges over opened minds” Erasmus + project. Brały w nim udział szkoły z Włoch, Rumunii i Chorwacji.

Pierwsze spotkanie wprowadzające było poświęcone przybliżeniu krajów i regionów szkół partnerskich. Uczniowie prezentowali historię, tradycje, kulturę swojego kraju, regionu i szkoły. Następnie uczniowie złamali kod wprowadzający hasło „All different, all equal” znaczący „Wszyscy różni, wszyscy równi”. „Przyjaźń, szacunek, tolerancja, wolność” to główne wartości, które staraliśmy się wspólnie odkrywać. Bardzo pomocną okazała się przy tym wirtualna tablica Padlet, na której dzieci mogły udostępniać swoje wrażenia i zdjęcia po realizacji zadań. Uczniowie wspólnie stworzyli historyjki „The Tales of Human Flash”, pracowali nad słownikiem z najbardziej przydatnymi wyrażeniami w językach wszystkich krajów partnerski, przy użyciu „Google Doc Book Creator”. Ciekawym wyzwaniem dla dzieci okazał się quiz stworzony w Kahoot pt. „Do you know these words”.

Zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których nauczyciel prowadzący zademonstrował jak w prosty sposób, przy użyciu łatwo dostępnych rzeczy wykonać teatralne kukiełki. Następnie każdy kraj partnerski stworzył swoje własne i przedstawił wcześniej wymyślone sceny o przyjaźni, wolności, szacunku i tolerancji. Interesującym i rozwijającym elementem zajęć było projektowanie komiksów przy użyciu narzędzia „Toony Tools” a także plakatów i grafik z użyciem „Pizap”. Stworzone prace zostały zaprezentowane przed wszystkimi krajami partnerskimi.

Najważniejszym zadaniem w projekcie Erasmus+ była prezentacja aplikacji na smartfona stworzonej przez nauczyciela Panią Lidię Srokę – Polowy przy wykorzystaniu narzędzia „App Inventor 2”. Zawiera ona mapy i informacje o najważniejszych miejscach w regionie. Jej celem jest ułatwienie poruszania się osobom przyjeżdżającym do kraju partnerskiego aklimatyzację w nowym, nieznanym otoczeniu i sprawne poruszanie się po naszym regionie. Podczas wizyty w Polsce wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pracą w: Google, Survey Monkey, Padlet, Mentimeter, Genial.ly, Kahoot, Walkelet, Toony Tools, App Inventor, Meet, Book Creator, Google Drive, Jamboard oraz innymi przydatnymi aplikacjami..

W sobotę 12.06.2021r. odbyła się ceremonia zamknięcia. Podczas spotkania wirtualnego grupa Erasmus+ zaprezentowała się w krótkim programie artystycznym. Główny koordynator projektu Sonia Dumitrascu serdecznie podziękował Nam jako organizatorom wirtualnego tygodnia mobiliności za cały trud włożony w realizację tego przedsięwzięcia i dokonano ewaluacji. Ewaluacja wizyty z projektu odbyła się przy użyciu ankiety kreowanej w Survey Monkey oraz na podstawie indywidualnych wypowiedzi uczniów i nauczycieli.

Materiał: UM w Łobżenicy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Tonery Directions
27PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
MEBLE PIOTR PASIEKA
Stół rozkładany + 6 krzeseł
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)