Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2020

"Proszę opowiedzieć coś o sobie" - autoprezentacja na rozmowie o pracę

Otwarte pytania służą temu, by bardzo dokładnie poznać kandydata ubiegającego się o pracę. Prośba o autoprezentację jest jednym z# najczęściej zadawanych otwartych pytań. Warto przećwiczyć odpowiedź w domu, by na rozmowie kwalifikacyjnej zrobić lepsze wrażenie. Zatem, jak odpowiedzieć na pytanie dotyczące autoprezentacji, by zostać zatrudnionym?

Pracuj.pl zamieszcza Oferty Pracy z pełnym opisem cech pożądanych u danego kandydata. Kluczem do pomyślnego przejścia rozmowy o pracę będzie zamieszczenie tych cech w autoprezentacji. Przykładowo, jeśli w opisie cech pożądanych zamieszczono: szukamy osoby komunikatywnej, łatwo nawiązującej kontakty, umiejącej argumentować przez telefon, to warto, opowiadając o sobie podkreślić, że mamy takie cechy osobowości. Można powiedzieć, że lubimy podróże, bo umożliwiają poznawanie wielu ludzi, w poprzedniej pracy zawiązaliśmy wiele przyjaźni, rozmowy z nowo poznanymi ludźmi przychodzą nam z łatwością.
Jeśli pracodawca pisze, że potrzebuje ludzi zorientowanych na cel, możemy w swojej autoprezentacji powiedzieć, że lubimy sprawy doprowadzać do końca, nie przerywamy pracy w połowie, lubimy wykonywać zadania i odczuwamy satysfakcję ze skończonej pracy.
Praca na różnych stanowiskach wymaga innych umiejętności i cech osobowości, zawsze warto podkreślać w swoich wypowiedziach te, które pracodawca wymienił, jako mile widziane.
Oczywiście zawsze mówiąc o sobie, powinniśmy mówić prawdę, bo budowanie kariery na kłamstwie zawsze kończy się źle zarówno dla kandydata, jak i pracodawcy. Warto jednak w autoprezentacji podkreślać cechy, na których zależy pracodawcy, wówczas zrobimy na nim dużo lepsze wrażenie.

Co powinna zawierać odpowiedź na pytanie: "Proszę opowiedzieć o sobie"?

Oprócz wyżej wspomnianych nawiązań do cech, które są określone w ofercie pracy, warto podać następujące informacje:
1. Podstawowe informacje: skąd jesteśmy, gdzie mieszkamy.
2. Jakie mamy wykształcenie.
3. Jakie mamy doświadczenie zawodowe.
4. Kilka słów o swoim życiu prywatnym, na przykład: zainteresowania, dzieci, rodzaj aktywności, czy kuchni, jaki preferujemy.
Tak powinna wyglądać standardowa autoprezentacja, w której trakcie wciąż nawiązujemy do wymagań, jakie zostały wymienione w ofercie pracy.

Jeśli jednak rekruterzy nam na to pozwolą i wydłużą czas naszej odpowiedzi, warto wykazać się oryginalnością i powiedzieć coś o swoich wartościach, czym się w życiu kierujemy, co nas motywuje i co jest dla nas ważne. Wówczas na pewno zostaniemy zapamiętani.

 

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)