Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2022

Przedszkolaki poznały ludowe stroje. Wyjątkowe zajęcia w bibliotece

fot. pow.

fot. pow.

Polskie stroje ludowe to ubiory: codzienny lub# odświętny, używane przez większość polskich regionów geograficznych. Pomysły na stroje często czerpano ze strojów szlacheckich i mieszczańskich, mundurów wojskowych. Wpływ na wygląd stroju miała również moda. Zdobienie stroju zależało od zamożności regionu geograficznego i od właściciela.

Do Filii Ogólnej na oś. Łokietka przybyły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, by wysłuchać informacji o strojach ludowych zespołu „Sadkowianie” – seniorzy i „Sadkowianie”.

Niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość obejrzenia gruzińskiego męskiego nakrycia głowy, które cieszyło się ogromnym powodzeniem przy sesji zdjęciowej wśród przedszkolaków. Chłopcy pozowali do zdjęć w gruzińskim nakryciu głowy, a dziewczynki chuście i koralach lub czepcu.

Materiał: Stefania Bielecka - PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)