Dziś mamy 21 marca 2025, piątek, imieniny obchodzą:

04 lipca 2024

Ptasie kadry. Druga edycja konkursu "Wakacje z naturą"

fot. pixabay

fot. pixabay

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaprasza do# udziału w drugiej edycji konkursu „Wakacje z naturą”. Tegorocznym tematem przewodnim są ptaki dziko żyjące w Polsce. Zgłoszenia można przesyłać do 25 sierpnia 2024 roku.

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych — do wszystkich, którzy zajmują się fotografią zarówno zawodowo, jak i amatorsko.

Prace konkursowe będą ocenianie w dwóch kategoriach wiekowych:

1. osoby do 18 roku życia,

2. osoby powyżej 18 roku życia.

Fotografie powinny przedstawiać ptaka lub ptaki dziko żyjące w Polsce. Wam pozostawiamy pełną dowolność kompozycji: ptaki mogą być głównymi bohaterami zdjęcia lub na przykład elementami tła. Uchwycone na wsi lub w mieście, pojedynczo albo grupowo - gdy posilają się w karmniku, gdy pływają po wodzie, gdy polują, gdy bawią się ze sobą na trawie, gdy ukrywają się w koronie drzew, gdy spacerują po polach, gdy wysiadują młode w gnieździe i jeszcze w wielu innych sytuacjach. Jednak mają być to osobniki, które spotkać możemy na terenie naszego kraju w ich naturalnym środowisku.

Technika nadsyłanych prac jest dowolna. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików.

Jury spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze zdjęcia, które są oryginalne, pomysłowe, staranne i estetyczne. Chcemy docenić kadry będące przykładem ciekawych opowieści, stylów i świeżego podejścia do fotografowania ptaków, tak aby konkursowe prace inspirowały, edukowały i wspierały ochronę ptaków w naszym kraju.

W konkursie można zdobyć atrakcyjne nagrody. Każdy laureat Konkursu otrzyma nagrodę rzeczową w postaci czytnika e-booków. Autorzy wyróżnionych prac fotograficznych otrzymają komplety bawełnianej pościeli z wizerunkami ptaków dziko żyjących w Polsce czy autorskie materiały promocyjne Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń. 

 REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO GDOŚ 2024
Załącznik nr 1 do regulaminu oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego dziecka
Załącznik nr 2 do regulaminu oświadczenia uczestnika konkursu
Załącznik nr 3 Klauzula informacyjna konkursu fotograficzego

Źródło: GDOŚ

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Budowa hal
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)