Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Razem przez świat. Wielkie święto po 2 latach przerwy!

fot. MB

fot. MB

We wtorek, 18 maja, odbył się w Mroczy XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy bawili się wyśmienicie!

Na stadionie miejskim w Mroczy, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, odbył się po raz 13-ty WKTON. Uczestniczyły w nim także zespoły z powiatu nakielskiego. W imprezie wzięły udział warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy oraz ze szkół.

Uroczystość otworzył wiceburmistrz Mroczy Waldemar Chudzik, obecni byli m.in. starosta Tadeusz Sobol i wicestarosta Tomasz Miłowski oraz Piotr Hemmerling zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W trakcie wojewódzkiego konkursu obejrzeć można było występy artystyczne, mi.n. pokazy tańca, prezentacje wokalne czy pokazy zumby. Integracja uczestników trwała w najlepsze także podczas rywalizacji sportowych czy artystycznych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z wyrobami artystycznymi oraz sprzętu łączności i umundurowania. 

W imprezie plenerowej uczestniczyły także przedszkolaki z miejscowych placówek, które w podziękowaniu za swoje występy otrzymały słodkie upominki i dyplomy.

Uroczystość uświetniła także obecność Mroteckich Aniołów - motocyklistów z miejscowego klubu, którzy przekazali dla mroteckiego towarzystwa pamiątkową statuetkę.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)